renocar_zari

Suzuki XF 650 Freewind (2002)

Vlastník Libůček
Vloženo 9.3.2016
Aktualizováno 25.6.2020

Lehký dobře ovladatelný "jednobuch" s příjemným posezem a nadčasovým designem.

BMW F 650 GS: Vysoká cena koupě i servisu a v době kdy jsem se rozhlížel nebylo nic co by mi padlo do oka.
Honda XL 650V Transalp: Vyšší pořizovací cena v době kdy jsem se rozhlížel nebylo nic co by mi padlo do oka.

První dojmy - Po přesednutí z kývačky, to je nepopsatelný rozdíl. Ve zkratce: jede to, svítí to, brzdí to, super je to... Má úžasný zátah už od 2000n/min, na jednoválec i kultivovaný chod mezi 4000 - 5000n/min

Motorku bych doporučil pro - Jako druhý (třetí když počítám i kozí dech) motocykl při postupném vývoji motorkáře.

Doplňky na motorce - Padací rám RD MOTO, výfuk Leo Vince X3,kufr GIVI E470, chrániče páček (NO NAME), zvýšené plexi ermax a multifunkční ukazatel KOSO (čas, teplota a napětí na baterii)

Průměrná spotřeba - 5.39711 l/100km

Zatím mám najeto jen 150km tak až budu mít víc rozepíšu se.
Jako první jsem vyměnil olej a oba filtry a seřídil ventily než začnu pořádně jezdit.

Tak jsem něco málo už najezdil (2500km), abych mohl doplnit první dojmy. Na moji milence je pěkný pohodový svézení, není to sice žádnej sportovec, ale na naše rozbíječky skvělý stroj. Trochu jsem přtvrdil na zadní pružině (na max), abych lépe cítil co se s motkou děje a jsem max spokojený.
Mám za sebou už i nějaký delší jízdy kolem 200-300km za den a musím říct, že když jsem větráka kupoval tak jsem si zdaleka nemyslel, že je to tak komfortní stroj. Hodně se píše o vibracích v řidítkách a na stupačkách (obzvlášť když máš laďák), ale nic takového nezažívám, 200km v kuse a jediný co mi bolelo je pr...el, protože ji mám velkou a těžkou (pozn. aut. vážím 120kg) a sedlo je asi tak spěchovaný, že není moc komfortní.
Jezdím hodně po okrskách a tam mi výkon 35kw a pomalejší převodovka bohatě stačí, ale když se cesta trochu narovná, tak je 115km/hod max, protože víc by bylo tyrání nás obou. Výjezdy ze zatáček díky úžasnýmu zátahu jednobuchu jsou fakt super, jak říkam na naše okrsky s dírama a záplatama pěkně kroucený je to fakt super stroj.
Když jsem motku dovezl, tak jsem měl nějaký návaly jako, že ten laděný výfuk bude muset dolů, abych si nebudil při příjezdu domů děti, ale naštěstí mě to pustilo, děti s manželkou musí vydržet protože ten zvuk je užasnej. Sérijovej výfuk jsem trochu poopravil (škrábance dolíky atd.) a čeká na další pravidelnou STK, to už se pravděpodobně bude muset vrátit tam odkud je, ale jenom na chvilku.

Myschan
Myschan napsal 28.02.19 v 10:02 10b.

Ať slouží

Bodlinajb
Bodlinajb napsal 03.09.16 v 08:34 10b.

Pěkna recenze.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.03.16 v 18:43 10b.

Krasavec z východu...