Honda Monkey 125 (2023)

Vlastník Motorkari.cz
Vloženo 10.5.2023
Aktualizováno 10.5.2023

Monkey je prostě krásná. Je to snad nejhezčí Honda. Všechny barevné kombinace mají něco do sebe, ale tahle červená se nám prostě do redakce hodí nejvíce :)

Honda ST125 Dax: Monkey je prostě nejkrásnější mini motorka a má klasickou spojku, ne odstředivou. DAXovi hraje do karet jízda ve dvou, ale kdo se tam vejde?

První dojmy - Malá, lehká, hravá, pohodlná, plná nádrž za 130 kč. Do města perfektní, mimo město už jen na okresky.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům, druhá motorka do baráku, pro ty co jezdí karavanem nebo Multivanem a vejde se jim do auta.

Doplňky na motorce - Zatím žádné, líbí se mi ten originální vzhled.

Plánuji pořídit zadní nosič a po čase i K&N vzduchový filtr, více uvidíme později.

Chtěl jsem něco neobvyklého, relativně levného, na vyčištění hlavy po práci. Motorka na kterou se krásně dívá a jízda je bez spěchu a v pohodě. Vyšla mi z toho tahle Monkyna, kterou jsem koupil klukům do redakce (a samozřejmě i sobě)

Po předání jsem zamířil hned na benzínovou pumpu, abych dotankoval nádrž do plna. 130 Kč? Cože? Pokud chcete dojíždět do práce a nechcete skútr, tak je to jasná volba. Nejen, že se ve městě propletete snadněji než na skútru, ale ještě vám spotřeba vychází něco kolem 1,5 litru na 100 km.

Zatím Monkynu zajíždím, takže jsem jí netrápil, ale pohodová jízda je kolem 70 km / hod. Místo zběsilé rychlé jízdy si to celé užíváte a máte konečně čas se dívat kolem sebe. Na dálniční přesuny to určitě nebude, ale okresky a silnice druhé a třetí třídy budou dle mého v pohodě. Díky pohodlnému odpružení a širokému sedlu, věřím, že i delší porce kilometrů bude bez problémů.

Je to takový mini scrambler, tlusté pneu s výrazným vzorkem tomu dávají předurčení i v lehčím terénu, takže nějaká polňačka nebo výjezd na kopec bude bez problémů. Těším se až ji vytáhnu někam mimo silnici.

Motorka mi dává smysl pro naprosté začátečníky, naučíte se pořádně řadit, je to lehký, obratný, na brzdy musíte trošku přitlačit. Nebo jako druhá / třetí motorka domů, když prostě potřebujete dojet ráno pro pečivo ke snídani nebo večer za kámošem na tenis.
Monkyna rozdává radost a je středem pozornosti, takže se často setkáte se slovy: "Čau, ty máš hustou motku ", jak mi řekl jeden motorkář na dopravním inspektorátu

Vasko969
Vasko969 napsal 15.05.23 v 08:49 10b.

Milá, praktická a zábavná mašinka !!!

zimirekm
zimirekm napsal 14.05.23 v 10:34 10b.

Tak treba se potkame

Myschan
Myschan napsal 12.05.23 v 13:51 10b.

Malá, zábavná, krásná, pro radost. Ale nesmí potkat kopec a jezdce, co má metrák (tím myslím sebe). Tuhle moto jsem si kdysi plánoval dát na zimu do obýváku, Jo a vyzdvihl bych neskutečně pohodlné sedlo. Ať slouží a nosí jen radost

Guzo
Guzo napsal 10.05.23 v 22:21 10b.

Prvý model 125 bol krajší,tento pôsobí už trocha disharmonicky po estetickej stránke. Škoda. Ale zasa,je to 5- kvalt.
Hľadal som tisíc dôvodov,aby som si ju kúpil. Nenašiel som ani jeden. Pro rohlíky a tak,to je blbosť. Do veľkého mesta možno,do karavanu určite. Žijem v malom meste a karavan nemám. Do terénu nič moc,na cestách si brzda premávky. K rybníku a do prírody je lepší kvalitný bicykel/elektrobicykel. Ale,je to roztomilé a zábava s tým,pri správnom využití,môže byť.