Jawa 50/20 Pionýr (1974)

Vlastník Edison
Vloženo 9.2.2008
Aktualizováno 9.2.2008

rodinny poklad, je v original stave, chystam sa ju komplet zrenovovat, motor nijak upravovany b ani generalkovany nebol a na to ze by mal mat uz asi okolo 20000km jazdi stale dobre.

ako som pisal je v original stave, motor bez GO, cestovka 50km/h, max 75km/h ale to len raz sa mi podarilo lebo mi nejak smyka spojka,tu musim vymenit, bola trochu burana ked otec ucit tetu jazdit :D odniesol si to stlp, vidla a uchyty plechov ale tie su navarene naspak a vidla vyrovnana aj ked to uz nieje ono, planujem vymenit pri renovacii,
Troska historie stroja: kupeny v 1974 ako novy (stary otec), potom na nej jazdil moj otec po celom okoli, tachometer fungoval asi len polovicu casu co sa na nom jazdilo, vypadali koliky nahonu tachometroveho lanka a nenahradili sa novymi alebo niecim inym cize na tachometri je asi 9500km ale motor ma asi aj 20000km,
tento stroj sa nepouzival asi 15 rokov, bol odstaveny u starkeho v garazi, az pred dvomi rokmi som sa pustil do nej trocha, vymenil som sviecku, vycistil nadrz, mal som potrhane kable v maske na vypinaci, tie som musel ponapajat nanovo, podarilo sa, nalial som benzin, roztlacil a motor v momente naskocil co som necakal, no jednoducho super stroj,

heh ale ked som pred dvomi rokmi ho dal do kopy zadne tlmice boli totalne stuhnute, ani stlacit ani nic:D aj ked som sadol na stroja, ani sa nehli ale pobehal som trocha po polnej ceste tak som ich rozhybal, teraz funguju bez problemov, boli len zatuhnute, to je asi tak vsetko

diverzant
diverzant napsal 30.03.10 v 18:46

Takových originálů moc není.Škoda renovovat v takovém stavu má větší hodnotu,mám podobného tak se drž

Edison
Edison napsal 11.02.08 v 16:34

ono by to sice tu renovaciu ani velmi nepotrebovalo ale urcite musim vymenit rafky tie suhrdzave a vyfuk do chromu a ked uz budem robit toto tak uz vsetko nech to vyzera

WenCa
WenCa napsal 10.02.08 v 20:38

Škoda renovovat, je moc hezkej

Kubajs76
Kubajs76 napsal 09.02.08 v 20:12