Jawa 50/555 Pionýr (1960)

Vlastník FiFi.
Vloženo 31.5.2009
Aktualizováno 16.8.2009

Taková legenda, Jawa 555 Mám ji od podzimu, když jsem se dopátral, že po dědovi leží v kůlně u jeho bratra pionýr, jelikož jsem se začal zajímat o Jawky ..

Mám ji od podzimu, když jsem se dopátral, že po dědovi leží v kůlně u jeho bratra pionýr, jelikož jsem se začal zajímat o Jawky .. Tak jsme tam zajeli a odvezli.. Přivezli jsem to na chalupu a tam to pomalu dávám dohromady.. Stála 25let v kůlně, ve špatném stavu.. Musel jsem objednat několik dílů, rozebrat, opravit. Dnes už ale jezdí, sice jen 35-40km/h, protože prokluzuje spojka. Je potřeba vyměnit lamela. Časem chci dát do pořádku motor a světla po stránce designu, předpokládám, že si s tím přes prázdniny vyhraju a bude jak nový. Ačkoliv bych řek, že už ted' vypadá taky celkem pěkně Ty poslední tři fotky jen tak pro představu, jak vypadal, když jsem si ho bral do péče

FiFi.
FiFi. napsal 08.06.09 v 07:38

Když tam dám trojku (musim dát meziplyn), tak to stejně nevytáhne, prostě na tu dvojku třicet, možná 28 a víc to nedá. Budu se v tom muset pohrabat, no, snad to pošlape, jak má

Skalák
Skalák napsal 07.06.09 v 14:34

Skalák
Skalák napsal 07.06.09 v 14:34

Jen 30 ? ti asi podsávaj štarý gufera na klice ne?Jinak když na dvojku 30 tak tam hrkni trojku a na 50 se to rozklulí!Jinak škdoa že ti tam ještě chybí prsíčka.. ať jezdí!
PS: tyhle mašiny maj 100%ntní spolehlivost a moc toho nevemou!

FiFi.
FiFi. napsal 01.06.09 v 21:36

Díky, vynasnažím se Na ježdění mám sice jiný stroje, každopádně tuhle legendu chci dát dohromady A prostě s emi starý Jawky líběj

Viper54
Viper54 napsal 01.06.09 v 20:55

Tohle byla moje první motorka,tak ať se Ti povede jí dát do kupy!