Yamaha FZ1 Fazer (2008)

Vlastník RIO_
Vloženo 5.4.2013
Aktualizováno 29.7.2015

Prostě láska na první pohled. Dlouho jsem porovnával a sbíral zkušenosti od jiných uživatelů. V perfektním stavu. Najeto pouze 4000km. Koupená v ČR. Historie kompleně zdokumentovaná (v podstatě i krátká)

Motorka koupena od soukromý prodejce - trochu bordel v papírech, jinak ujde (ztratil originál TP) ale jinak velice ochotný

Kawasaki Z 1000: Hůře čitelná, na mě trochu nečekaný nástup.

První dojmy - Stihl jsem najet jen 75km než napadl sníh. Na svoji váhu překvapivě snadno poslouchá a reaguje. Trošičku větší aerodynamický nápor od cca 110km/hod. Na to že to není plnokrevný nakedbike bych čekal větší pohodu. Snad to vyřeší vyšší plexi. Vzhledem k tomu , že nemám až tak závratné zkušenosti, tak mám trochu problém s přehledem o tom jakou rychlost mám právě zařazenou. Když chci jet třeba do zatáčky se zařazenou trojkou tak si nejsem úplně jistý jestli tomu tak je. Budu řešit nějakým zobrazovačem zařazené rychlosti. K motorce jsem dostal i zadní kufr Givi, ale je mi tak nějak proti srsti ho namontovat, protož e pat to vypadý jako (majitelé prominou) skútr. Trochu hůře lovím po paměti vypínač na blinkry, ale to je tuším otázka cviku.

Už jsem stihl něco málo najet, tak je načase upravit recenzi. Když říkám málo tak málo. Mám najeto něco kolem 500km a tady jsou mé dojmy. Na podzim jsem dvakrát nenastartoval a vypadalo to na novou baterku. Nicméně přes zimu jsem ji dvakrát nabil a vybil a pak nechal udržovat a zdá se že je ready. Hlučné řazení a cuknutí při řazení nahoru jem přikládal své nezkušenosti, ale vyřešila to, světe div se, výměna oleje. Teď to tam padá jak po másle. Také jsem zkoušel brzdy, abych věděl co si můžu dovolit. Na rovném úseku ve třech pokusek se vzrůstající rychlostí do úplného zastavení. ABS funguje bezchybně (nic jiného jsem nečekal) zadek vzhledem k zmiňovanému ABS je jen slabý doplněk, se samotným zadkem je snad účinější brždění motorem. Vím, vím, kdo by brzdil jenom zadkem. Nicméně od té doby se mi ze zadu při intenzivním brždění ozývá slabé syčení. Ovladatelnost je vzhledem k váze dle mého názoru úžasná. Zatím si zvykám a zkouším zmenšovat (jak vipně poznamenal Pepa Sršeň) pos.. proužek na svých pneumatikách. K tomu aby mě omezovaly stupačky mám ale ještě hoodně daleko. Vzhledem ke zkušenostem si zatím vybírám široké silnice s dobrým výhledem do zatáčky aby jsme si nasebe zvykli. Na tomto typu silnic nemůžu podvozku vytknout vůbec nic. Včera jsem zabrousil na chvíli na silnici IV.třídy a tam byl trochu problém. Silnice byla bez děr, ale zvlněná. V zatáčkách měla motorka tendence jakoby se krouit a nedržela stopu. Vypadalo to jako by nebyly tlumiče schopné udržet kolo na zemi.

BESIP_FZ1
BESIP_FZ1 napsal 08.04.13 v 19:56 10b.

Myslím, že budeš spokojen Dobrá volba, za mne jasně 10b

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 07.04.13 v 13:02 10b.

nádherná Yamaha ta barva je na ní supr gratulejšn

Honza-HK
Honza-HK napsal 06.04.13 v 10:54 10b.

Moc pěkná mašina,užívej sezóny jasných 10 bodů