Kawasaki ER 5 (2004)

Vlastník Švagr
Vloženo 28.2.2010
Aktualizováno 18.4.2011

Výměna oleje a filtru

Vloženo: 27.04.2010, Uskutečněno: 27.04.2010, Stav tachometru: 33642 km, Zhlédnuto: 2x

Přišel čas na výměnu oleje a aby to byla just výměna, tak do toho připojíme i výměnu filtru. Vyměnit olej je brnkačka, ale co ten filtr? U SiSiny filtr nebyl, takže nebylo co řešit. Teď už jsme ale na jiném levelu a s tím přichází i další úkon navíc. Vypuštění proběhlo učebnicově, filtr ale né a né vyšroubovat. Sjíždím návody, youtube videa a další info z netu. Zkouším sehnat klíč na olejový filtr přes m.cz a nakonec se mi dostává rady to prorazit šroubovákem. Tuhle ídeu jsme s Válcem (který se neosvědčil jako ALFA samec a taky to rukou nevyšrouboval) přemýlali v hlavách, ale přišlo mi to dost radikální. Nakonec jsme se k tomu odhodlali, ale dopadlo to tak, jak jsem předpokládal. Filtr nepovolil, jen jsme ohnuli plechový kryt filtru. Nakonec se na mě usmálo štěstí a dorazil dennygsxr z fóra a přivezl rovnou 3 druhy klíčů na filtr. Jaké bylo naše zděšení, když to nešlo povolit ani klíčema. Frustrace nabívala na intenzitě a nezbylo nic než to ručně a stručně umlátit. Kladivo a kovová tyč posloužili kvalitně. Uflágli sme to, nasadili nový a dotáhli rukou (měli jsme podazření na předchozího majitele, že nenamazal okraje olejem a dotáhl to klíčem). Příští výměna bude určo o něčem jiném. Dopadlo to ale dobře a trvalo to jen 7 hodin

SVSkritek (0) napsal 07.09.2010 v 20:04

Ja to povoloval hasakem kdyz to neslo. I kdyz je pravda ze ne vzdy se tam da dostat a musel jsem kvuli tomu sunda jeden plast

sidar (1) napsal 07.09.2010 v 15:48

• Noční vyjížďka Zlínem

Zlínská klika pořádala noční vyjížďku Zlínem. Ta brněnská byla přecejen suchá, a tak jsem vkládal velké naděje na pokus číslo 2. Po škole jsem zavezl Radku do Strážnice a honem honem vyzvednout úču a stihnout scuka u pum

Vloženo: 25.09.2010
    Uskutečněno: 23.09.2010
  • Typ: Sraz
    Vloženo: 25.09.2010
    Uskutečněno: 18.09.2010
  • Zase v sedle

V sobotu ve dvě ráno jsem přijel z Holandu a za 6 hodin jsem už stepoval po pokoji nedočkavostí, že se po dlooouhé době projedu na motorce. Chcanec jako prase mě neodrazuje, nasazuju výstroj a ženu se vstříc prvním "letn

Vloženo: 06.09.2010
    Uskutečněno: 04.09.2010