Kawasaki ER 5 (1997)

Vloženo 28.8.2015
Aktualizováno 28.8.2015

Motovýlet ČR-AUT-SRN-ČR 27.-28.9.2015

Vloženo: 29.09.2015, Uskutečněno: 29.09.2015, Zhlédnuto: 8x

Další motovýlet náš gang, ve složení já, Karlos, Míša a Kyd + Něňa, podnikl opět do zahraničí.
První den nás čekala trasa: Dobříš, Orlík, Temelín, Hluboká nad Vltavou (pozor zde rozhodně nedoporučuji stavit se na jídlo v restauraci v ZOO - mají bezdotykové objednávání, které vůbec nefunguje a díky němuž jsem čekal děsně dlouho na jídlo ač ostatní už měli oběd v sobě ), České Budějovice, Český Krumlov, Lipno až do Koblingu (pension Idylle am Donauufer), kde jsme se ubytovali v nádherném pensionu na břehu překvapivě zeleného Dunaje.
Druhý den začal menším zdržením, protože Kyd měl prázdnou pneumatiku (po nasazení nové duše zjistil, že do ní udělal několik děr takže nasadil tu původní co ucházela a bez problémů dojel až do Prahy ), ale přesto jsme kolem 10:00 hodiny vyrazili na další cestu tentokrát podél Dunaje, kde stále bylo na co koukat, protože okolí je prostě nádherné. Poté přišel přejezd do Německa a projížďka Pasovem, kde to je také pěkné. Následovala poměrně dlouhá pasáž až na české hranice do Železné Rudy, kterou jsem si ale moc neužil , protože bylo nejchladněji za celou dobu naší jízdy a já měl jedinou touhu a to teplý čaj, který by mi vlil novou energii do žil. Odtud již naše cesta vedle přes Klatovy a Plzeň až do Prahy. Celkem najeto cca 620 Km. Foto já a Karlos.
Musím říct, že vyjížďka to byla parádní, ale příště si raději vezmu více teplého oblečení, protože hlavně druhý den mi byla docela zima. Motorka v zásadě šlapala jak hodinky (drobné problémy se startováním a řazením) a mám pocit, že z každou další jízdou se mi jezdí čím dál tím lépe a již se také občas dokážu kochat okolí krajinou než abych se pořád soustředil na jízdu samotnou.
Co se týče ubytování a chování místních lidí tak musím říct, že jsem byl totálně u vytržení. Vůbec si neumím představit, že by se takto skvěle chovali lidi v ČR (po penzionu jsme měli volný pohyb, udělali nám jídlo, na které jsme měli chuť a nebylo v nabídce (mimochodem marmeláda k řízku je vážně zajímavá kombinace a kupodivu to nechutná špatně), platili jsme až při odjezdu a to včetně platby za večeři, když Kyd píchnul přišel chlapík a sám od sebe nabídl možnost nafouknutí kola kompresorem, atd.
No prostě byl to opět vydařený výlet a já díky těmto vyjížďkám překonávám svou "nechuť" jezdit do zahraničí - takhle mě to opravdu baví !

CharlitoCZ (2) napsal 29.09.2015 v 13:31

Bylo to fááájn

• Vyjížďka přes 3 státy

Na tuto vyjížďku jsme vyrazili v počtu 4 motorek (Karlos, Míša, Kyd+Něňa a já). Vyrazili jsem přes Kralupy nad Vltavou, Mělník, Liběchov, Dubou, Zákupy až do Pekelných dolů, kde jsem zatím nikdy nebyl, a musím říct, že v

Uskutečněno: 13.09.2015
  • První řádná vyjížďka

První vyjížďka s Karlosem a Míšou vedla přes Beroun, Karlštejn a Slapy. Celkem najeto 150 km a nejvíc zabrat mi daly zatáčky v okolí Karlštejna a na Slapech. Jinak ovládání motorky vcelku bez problémů až tedy na drobné p

Uskutečněno: 05.09.2015
  • Výměna motorového oleje

Příště raději nezapomenout na klíč na olejový filtr - nebude s tím taková dřina ;-)

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 04.09.2015