Suzuki GSX-R 750 (1997)

Vlastník petr.machy
Vloženo 14.4.2008
Aktualizováno 7.5.2013

Výměna pneu, narovnání zadniho kola, olej v tlumičích

Vloženo: 24.01.2020, Uskutečněno: 24.01.2020, Stav tachometru: 32000 km, Zhlédnuto: 33x

Tak zase počasí umožnilo nějakou tu údržbu na motorce. Odhodlal jsem se k tomuto:
- Lehce nakoplé zadní kolo, se kterým už 11 let jezdím jsem poslal na narovnání do ALU Repas, Štěpánovice. Po zkušenosti s rovnáním předního kola 1 r zpět došla řada i na zadní. 700 kč rovnání + 450 přezutí obou kol a vyvážení.
- Při vyzouvání měla zadní pneu cca 30% původního vzorku (po 3000km nic moc nájezd) tak už se mi jí nechtělo dávat zpět. Koupil jsem sadu pneu Pirelli Diablo a ta tam půjde. 1150kč přední pneu, 1300kč zadní pneu.
- Jelikož přední guma byla oskákaná a sjetá nerovnoměrně ze stran, rozhodl jsem se, že udělám výměnu oleje v tlumičích. Ten jsem při poslední opravě gufer nalil tzv. "co dílna dala". Takže vyměněno za ten, co tam opravdu patří + výměna oleje v motoru.
Motorový olej Motorex 10W40, 4l (240 kč/l).
Tlumičový olej Motorex 5W 1l (400kč/litr).
Olejový filtr 150kč.

Celkem za vše: 5110 kč
Začínám mít pocit, že mám nejdražší motorku na počet ujetých km . Holt starej stroj držet při životě leze do peněz.

• Opět brzdy

Tak, protože mi opět začnul blbnout krok brzdy a na kole se každé ráno objevovala kalužka brzdovky, bylo třeba s tím něco udělat. 6-pístky tokico jsou velmi problematické konstrukce. Pročetl jsem si zde na fóru rady a je

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.06.2019
    Uskutečněno: 21.06.2019
  • Výroba vlastního DB Killeru

Toto je jen pokus, jak to všechno bude fungovat. Každopádně po dlouhé cestě je únavné poslouchat hlučný laďák. Pouhá výměna, nebo spíš kompletní doplnění chybějící vaty moc nepomohlo. Toto je druhý krok směrem k tiššímu

Vloženo: 22.05.2019
    Uskutečněno: 22.05.2019
  • Karburátory v ultrazvukové čističce

Kolega z práce mi nabídl za "půl darma" vyčištění karburátorů v ultrazvukové čističce s lázní. Neváhal jsem ani minutu a vyhodil karby ven a rozebral je na prvočinitele, aby se vešly do čistící lázně. I když si člověk my

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.01.2019