bmw_renocar_r_1300_gs_adv

Vlastník Maršal_Malinovskij
Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 08.08.2022, Uskutečněno: 13.07.2022, Zhlédnuto: 12x

Asi 1,5 km je vzdálená rozhledna Bílá hora, tak bereme ztečí i tu. Je z ní vidět směrem kam nebylo ze Štramberské trúby.
V roce 2001 vyrostla na Bílé hoře mezi Štramberkem a Kopřivnicí neobvyklá telekomunikační věž.
Její autor našel inspiraci ve struktuře DNA - schodiště rozhledny, které má 136 schodů,
se podobným způsobem obtáčí kolem betonového sloupu až k terase ve výšce 26 metrů (věž měří celkem 43 metrů),
odkud je nádherný výhled na nejvyšší vrcholy Beskyd a Hostýnských vrchů, na Novojičínsko, Oderské vrchy i Ostravskou pánev.
Vstup zpoplatněn.

Cestou k motorkářské nirváně Beskyd ještě navštěvujeme rozhlednu Blahutovice.
Zdarma vstup i parkování a pěkná stavba navíc.
Ocelová rozhledna s dřevěnými prvky a vyhlídkovou plošinou ve výšce 15 m je otevřena od července roku 2021.

A nyní poslední bod tohoto dne v.n. Šance. Krása. Ale než k ní dojedete zažijete pravý moto orgasmus. Silnice, která tam vede je neuvěřitelná.
Táhlé rychlé zatáčky, které vás nutí jet nad povolený rychlostní limit, který samozřejmě dodržujeme . To musíte prostě zažít. Ideální jezdit k večeru, kdy je minimální provoz.
A teď už k přehradě.
V letech 1964-1969 byla na horním toku řeky Ostravice vybudována údolní přehradní nádrž.
Název získala podle vrchu nacházejícího se poblíž hráze. Nádrž slouží hlavně jako zásobárna pro výrobu pitné vody.
Dále se využívá k regulaci průtoku a ochraně proti povodním.
Parkování a vstup zdarma.

BIG-daddy (37) napsal 13.08.2022 v 18:43+1

Chválím jako vždy opět kvalitní výběr hudby k videu

Pedl (209) napsal 09.08.2022 v 11:08

Nedávno jsem koukal z hora...

1 reakce

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij 11.08.2022 v 11:27

To musí být taky hezký

• Mototrip #29 - První samolepka, Stropešínská vyhlídka,

Opět neděle, opět návrat domů z rodné hroudy. Sobotu jsem zedničil, tak jsem se musel v neděli odměnit :-D . Tentokrát to je Dalešická přehrada, resp. přírodní vyhlídky nad přehradou. Ještě než dojedu na první místo,

Vloženo: 04.08.2024
    Uskutečněno: 21.07.2024
  • Mototrip #28 - Zručská vyhlídka, zámek Zruč, part II.,

Tak, tentokráte neděle se stala výjezdním dnem na moto. V sobotu byla jízda vlastní silou na dvou kolech, tak neděle si žádala odpočinek. Čas návratu byl jasně dán, neb sportu není nikdy dost :-D , takže jen krátký výlet

Vloženo: 02.08.2024
    Uskutečněno: 14.07.2024
  • Mototrip #27 - Památník gen. Gablenze, zřícenina Břecš

A opět tu máme sobotu a krásné teplé počasí, které si říká o nějaký malý výletík :-D . Tentokrát otáčíme kompasem na sever. Dlouho jsem tam nebyl, tak uvidím co ještě objevíme. Plán cesty je a co bude navic bude jen bonu

Vloženo: 18.07.2024
    Uskutečněno: 06.07.2024