Derbi X-Treme 50R (2008)

Vlastník BikTsaa
Vloženo 19.7.2015
Aktualizováno 6.1.2017

Moje první motorka, se kterou můžu legálně na silnici. Na svůj obsah je živá a to se mi líbí!

Yamaha DT 50 R: Bylo jich málo a měli hodně najeto
Aprilia RX 50: Opět jich bylo málo a hlavně ročníky pod 2000
Gas Gas EC 50 Rookie: Byla pouze jedna a měla hodně najeto

První dojmy - Motorka mi padla hned do ruky. Líbí se mi její vzhled a její jízdní vlastnosti

Motorku bych doporučil pro - Motorku můžu doporučit všem, co je 15-náct a chtěly by nějaké to endurko.

Doplňky na motorce - Nové zadní LED světlo s držákem SPZ a led blinkry

Derbinu jsem vybral, kvůli jejímu motoru ( nejkvalitnější 50tka ) a jejímu vzhledu, měla málo najeto a "byla" slušně zachovalá. Koupil jsem ji za 30 tisíc měla najetých pouhých 1700 km a stála 3 roky v garáži. Na motorce jsou odstraněné všechny omezovače a tlumiče ve výfuku ještě od původního majitele.
Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na vytáčení motoru do vysokých otáček s častým řazením. Měl jsem Dirtbike 125 4 kvalt a hlavně to byl 4takt. Derbina má 6 krátkých kvaltů. Má skvělý podvozek a hlavně živý motor, který parádně táhne. Vytáhl jsem z ní 95 km/h na rovince. Motor se startuje nakopávačkou. Škoda že ne přes startér. Na brzdy si nemůžu stěžovat, zamáčknu a stojím. Jediný mínus je úložný prostor. Tam se maximálně vejde lékárnička a to je vše. Na motorce jsem nic neměnil vše je ještě po původním majiteli, ale plánuji na zimu její komplet překopání podle mé fantazie.

11.9. 2015 - Po 800 km mi odešla ojnice, poškrábal se válec a odešel i píst, pak mi tekl olej z převodovky, dal jsem nové gufero a už to je v cajku. Podle servisáka motorka měla nejspíš stočený tachometr. Jediné co jsem kontroloval byly kotouče a ty nebyly moc sjeté (nejspíš nové). Bohužel jsem naletěl.

18.9. 2015 - Už ji mám zpátky. Najel jsem na ni 40 km a stále zajíždím. Začla mi blbnout elektrika.

4.6. 2016 - Mám na ni najeto 4734. Jezdí jako drak 85-90 km/h. Po servisu nebyly žádné problémy. Měnil jsem ložiska v kolech, obě duše, obě pneu a vyměnil jsem veškeré žárovky i v budících.

Prodáno za symbolických 25 tisíc. Doufám, že novému majiteli bude dobře sloužit.

Lubos92
Lubos92 napsal 24.11.15 v 10:25

Ahoj; pěkná .

BikTsaa
BikTsaa napsal 23.07.15 v 22:12

Děkuju

Milan1963
Milan1963 napsal 23.07.15 v 19:53 10b.

Pěkná motorka, at' Ti dělá radost.