Aprilia Tuono 1000R (2006)

Vlastník pospit
Vloženo 1.9.2015
Aktualizováno 10.6.2016

Zatím se tváří, že je v super stavu. Bylo k ní docela dost doplňků, včetně originálních věcí, servisní knížka, doklady o servisech atd. Dá se říci, že celkem leštěnka

Kawasaki Z 750: Žádný z inzerátů mě nezaujal. Nebo teda jeden jo, ale ve skutečnosti byla moto v žalostném stavu, co se aspoň vzhledu týče. A stejně jsem chtěl spíš eRkovou verzi...
Kawasaki Z 750R: V tu dobu nebyl žádný inzerát.
Suzuki GSR 750: V tu dobu ještě celkem vysoké ceny, když chtěl člověk perfektní stav.
Kawasaki ER 6F: Chtěl jsem rok 09+ a bohužel nebylo nic na výběr...
Suzuki DL 650 V-Strom: Možná příště, zatím jsem si řekl, že je ještě na velkého cesťáka čas.
Suzuki DL 1000 V-Strom: To samé, jak u šestpade.
Aprilia ETV 1000 Caponord: To samé, jak u Stromů.
Kawasaki Z 1000: Celkem vysoké ceny za model 07+

První dojmy - Po předchozím pročtení všech možných recenzi jsem jel pro motorku s jistotou, že vím na co se zaměřit a na co si dát pozor a hlavně jsem se s koupí nechtěl unáhlit. A hlavně jsem byl zvědavý na ten nezkrotný výkon, jak každý všude popisuje...No co bych psal, no prostě po zkušenosti z GSXR 1100W, jak v originálu, tak i ve streetu to moc velký skok nebyl, výkon mi přijde na stejno, možná trochu menší. Motorka mi celkem hned padla do ruky, až na převodovku, ta je oproti předchozím motorkám přeci jenom přecitlivější. U japonce člověk ťukl o řadičku a bylo tam co chtěl. Tady jsem musel podřazovat z šestky na pětku s větším důrazem, jinak tam padl falešný neutrál. A když jsem chtěl zase ten pravý neutrál, tak jsem musel řadit silou pírka a za jízdy, jinak jsem se netrefil :-D Než jsem ji zazimoval, stihl jsem najet cca 2 000 km a dá se říci, že už mi suprově sedla, kvalty už mi tam padají, jako po másle a trochu jsem i zrychlil.

Doplňky na motorce - Komplet padáky RG Racing, karbonové doplňky (zadní blatníček, kryt řetězu, držák SPZ), štítek Ermax, koncovky Arrow, KáNko.

Tuono jsem si vybral, protože jsem chtěl mašinu s rovnýma řidítkama, pro pohodlnější jízdu. Prvotně jsem tedy pokukoval po cenduru, ale to se mi zdálo po supersportu jako velký kategoriový přestup a tak jsem si řekl, že nějaký ten pátek ještě pojezdím na nakedu a pak dospěji třeba k tomu cenduru.

No jinak co se jízdy týče, tak posed a dokonce i ta placka molitanu jako sedlo, je pohodlnější než na GSXR. Přední brzda je OK, ale zadní na nic, časem bych chtěl přepáčko, aby zadní brzda fungovala, tak jak má...Sedlo spolujezdce mám to cestovnější s madly a hrbem proti klouzání, takže spolujezdec je na tem taky lépe než na GSXR. Prostoru je též více, konečně mě netlačí peněženka v náprsní kapse

No více zkušeností napíši časem, teď jsem ve stádiu poznávání

Tak 10.6.2016 odfrčela moto k Olomouci...no nějaká slza ukápla, tak snad ji někdy ještě potkám a nedopadne jak gsx-f, která vydržela u nového majitele měsíc, než byla na inzerci očesaná po pádu...

Tuono mě přesvědčilo, že i s Italskou konkurencí musí člověk počítat. Za necelý rok, co jsem ho měl, mě potkala jediná závada - a to byl mokvající spojkový váleček. Vyřešeno výměnou manžety a guferka a vše OK. Sakum prásk mělo najeto skoro 40 000 a jedinkrát se mi nestalo, že by nechytla na první otočení nebo, že by při jízdě trošku zakuckala nebo nějak trošku zaprotestovala. Prostě mašina, jak se patří. Časem se snad k Tuonu vrátím, sice s více válci, ale vrátím...Už se těším Tuono V4R

pospit
pospit napsal 11.10.15 v 08:36

Díky chlapi za pochvalu Tak spokojený jsem i nejsem, čekal jsem od ní prostě více, ale za to můžou všechna ta ostatní hodnocení Tak živější je i není, oproti gixeru mi chybí krouťák , což jsem myslel, že u V2 problém nebude. Váha je jinde, ale pořád je to také kus motorky, co něco váží. Ale abych jenom nehanil na pěkném povrchu to teda valí mnohem lépe Tam fakt jede jak po kolejích, akorát na hrbech čekám, kdy mi to vyrve řídítka z ruk

Nek4ever
Nek4ever napsal 06.09.15 v 10:59 10b.

Výborná mašina, jak si spokojený? Mám taky zaječí úmysly, ale zatím úplně nevím kam se vrtnout. Aprilka bude asi pocitově živější než gixero, myslím diky váze, ne?

Wilder
Wilder napsal 02.09.15 v 10:34 10b.

Dobrá volba stroje

Starling
Starling napsal 01.09.15 v 19:55 10b.

GSXRo je podvozkově oproti Tuňákovi naprostý bláto a to platí i o přední brzdě A lehkost a přesnost ovládání je mnohem dál i než má bývalá K3. Můžu potvrdit, že je s Aprilkou hooooodně srandy a ani na okruhu si ostudu neřízneš. Přeju velkou spokojenost a spostu najetej kilců

Martyp
Martyp napsal 01.09.15 v 17:20 10b.

Pěknej kousek!
A hlavně, za ty peníze, opravdu hodně muziky, Tuono je hodně povedená funkční motorka, kde se díky vyššímu štítku dá i celkem v pohodě cestovat..