Peugeot Looxor (2004)

Vlastník Looxor-50
Vloženo 16.10.2015
Aktualizováno 16.10.2015

Návrat na dvě kola po téměř 40letech,kdy jsem po vojně slezl z milovaného fichtla Jawa555 a přesedl do prvního auta.Pořízen na ježdění pro radost,a z praktického hlediska za nehnusného počasí i na těch pár km do sousedni vesničky mé střediskové do konzumu

Motorka koupena od z inzerce

První dojmy - Užívám si a vzpomínám na teen léta prožité na fichtlu Jawa 555. Zatím najeto jen cca 100 km. Na větší porce musím počkat asi až na jaro.

Doplňky na motorce - Kufr. V plánu ještě letos voltmetr a CL zásuvka.

Výhodný nákup z inzerce, na který jsem narazil při hledání něčeho aspoň o level výš nad Babettou.
Za 11 let svého života ujel u předchozího majitele necelé dva tisíce km, tj. ročně průměrně 180 km (slovy stoosmdesát )
Koupeno teď před zimou, takže zatím najeto jen asi 100 km. Sedmdesát to jede, víc ani nepotřebuju
Po delším stání blbě startuje, zřejmě špatný automatický sytič, ještě otestuju a asi preventivně koupím za 3 kila nový.
Blbej rozměr zadní gumy, 100/70-16 skoro nikdo nevede, a když vede, jen Heidenau K72 a "zimní" K66. Zkusím zjistit možné doplnění v TP na běžnější 100/80 nebo 110/70, kde je na výběr 10-20 druhů.

Edit: Tak prý smůla, Fugo nic nenašel, a pak po dotazu přišel i email přímo od zdroje
"Dobrý den pane X,
kontroloval jsem homologace pro Váš model a výrobce neuvádí jinou alternativu než je uvedena v TP.
Nemohu Vám tedy zapsat do TP alternativní rozměr.
...
Jsem Vám nejspíš nyní moc nepomohl, snad Vám to příště vynahradím.
S pozdravem
Jiří Jurčík
Scooters a.s.
Authorized Importer of PEUGEOT SCOOTERS "

Takže babo raď. Buď za +/-litr jednu z těch Heidenau K72 nebo K66, od importéra nabídnutou originál pežoťáckou Hutchinson METEOR za +/-2 400 s dopravou, nebo hledat něco v cizině. A pak samozřejmě varianta na dobu mezi STK nějakou ilegální alternativu. Ale fuj, co to píšu, to se přeci nesmí

Pohled na současnou původní originálku Hutchinson METEOR, ač s jen pouhými 2 000 km na hrbu, stáří se na 11-ti leté babičce již fakt dost podepsalo. A s ní by mě z STK vyrazil asi už hned vrátnej STK mám sice až v 08/16, ale naskýtá se otázka, na čem jezdit do té doby, z tohohle pohledu začínám mít teď husí kůži...

Na té 3-4 hodině dost děsivé, na bezdušovku, že?