Kawasaki ER 5 (2007)

Vlastník maternik
Vloženo 11.11.2015
Aktualizováno 24.11.2015

Myslím že ER - 5-tku není třeba dlouze představovat tak napíšu jen je černá, ale hlavně moje první

Motorka koupena od FIRMA:Miroslav Křeček - Benemoto (Benešo - vřele doporučuji, při koupi se vyskytli menší komplikace na italské straně ohledně data narození předchozího majitele, ale pan Křeček vše vyřešil a registrace u nás pak proběhla bez problému

Honda CBF 500: na kawě jsem dělal řidičák tak mi přišlo jako dobrý nápad začínat právě s ní

První dojmy - jak už sem psal na stroji jsem dělal papíry a už tehdy jsem si říkal že stroje podobné hmotnosti a velikosti budou pro mě ideální a to se při vyjížďce mimo město jen potvrdilo. Skoro uvažuji, že si ji nechám delší dobu, ale zatím mám najeto jen necelých 400 km...po delším výletě se uvidí

Motorku bych doporučil pro - je to lehká (v porovnání s jinýmy) menší motorka co odpouští chyby...takže doporučuji všem co začínají speciálně pak dívkám

Doplňky na motorce - topcase

Při mé výšce (173 cm) je to ideální stroj pro začátky, než se člověk naučí jak to na motorkách chodí, taky hmotnost (provozní 189 kg) hodně ulehčuje práci při manipulaci se strojem. Celkově motorka hodně odpouští chyby (jako třeba nechtěné cuknutí pravačky nebo místo zařazení podřazení ve vysokých otáčkách atd). Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že cena za výše zmíněné je nižší výkon stroje. Je to pětistovka o 36 kilowattech, takže maximálka je papírově na 182 km/h, ale v běžném provozu je na tom stroj stejně dobře jako jeho silnější konkurenti. S motorkou jsem měl jen jediný problém, ale ten se netýkal ani tak motorky samotné jako spíše příslušenství. Pokud chcete stroj používat na dlouhé výlety a potřebujete sehnat boční kufry i s nosiči není to žádná levná záležitost. Dobrá zpráva je, že se dají vůbec sehnat, ale např. oproti nosičům na Stroma jsou o dost dražší. Platí že čím starší model si koupíte tím to bude stát víc. Co se týče topcase tak ten sem pořídil snadno a asi to o moc dražší než u ostatních motorek nebude, ale to jsem nijak zvlášť nezkoumal. Na stroji sem zatím najezdil jen necelých 400 km, takže moje veškeré zkušenosti jsou zatím žádný tak až nalítám víc snad něco ještě připíšu.