Aprilia Dorsoduro 750 (2013)

Vlastník Helmut12
Vloženo 3.12.2015
Aktualizováno 3.12.2015

Existuje vubec krasnejsi motorka? Provokativni veta na zacatek recenze, ale pro me rozhodne nejhezci!

Omluvte prosim, ze pisu bez diaktritiky ale jsem momentalne v zahranici a na mobilu se mi to psat nechce. :)

Yamaha XT 660 X: Toto byl predchudce myho Dorsa. Mel jsem ji zhruba rok na rozjezdeni.

První dojmy - No kdo by se do Dorsa nezamiloval? Existuje hromada krasnych motorek, ale Dorso je ve sve kategorii rozhodne nejkrasnejsi. Kdyz se na ni divam zepredu, tak jako by mi rikala vybizivym tonem "Tak pojd ty srabe! Zkrot si me!"

Doplňky na motorce - - Vyfuky komplet Arrow Titan+carbon -> Po prechodu z brutalnich LeoVincu na XTcku se mi zezacatku nezdaly tak sileny jak bych si predstavoval. Ale neberte me vazne protoze i ty Arrow jsou brualni! Jenom jsem mel trochu posunuty meritko. Po nejake dobe jsem stejne naznal, ze pro Dorso by nebyl az tak brutalni zvuk jako na XTcku dustojny. Abych to tak shrnul tak na stupnici 1 az 10 kdy 10 je nejlepsi bych dal Dorsu za zvuk 9. XTcko by dostalo 12!! (pokud me chapete :D)

-Vyhrivany hefty -> no to tam bylo uz od predchoziho majitele. Ja osobne bych to ani nepotreboval ale kdyz uz to tam je tak proc ne. Navic je to dobre udelany, takze to ani nikdo nepozna ze je to dodelavka.

- Blinkry -> LEDkovy, protoze jsou proste hezci

-Drzak SPZ -> Pokud ma seriovy Dorso nejakou chybu designu, tak je to rozhodne drzak SPZ! Ac nerad, tak musim rict, ze ten je na bliti! Ale ja uz tam mam jinej, takze Problem vyresen a moje miminko je nejkrasnejsi! :D

Uz uplne od malinka me pritahovaly motory, stroje a ruzna technika! Proto jsem samozrejme snil od nejakych 12ti let, ze si v 15ti koupim skutr a zacnu blbnout. Bohuzel jsem narazil na jeden neprekonatelny problem a tim byli rodice. Respektive spis matka, protoze otec je taky motorkar a sam zacinal v 15ti jezdit na babete, prosel pres vsechno mozny od chopperu po neco zavodnesi stroje az skoncil u GSky (BMW). Je pravda, ze jsem byl vzdycky docela horka hlava a z dnesniho pohledu rodice asi chapu. Kdyz mi bylo 18 tak prislo auto a ja jsem na motorku nejakou dobu vubec nemyslel protoze jsem blbnul s nim a dostatecne me to naplnovalo. Po dvou letech vsak nadseni z auta lehce opadlo a uz me to zase tahlo k motorce. Docela dlouho jsem spekuloval co si koupit na zacatek na vyjezdeni, protoze se znam a neco extra silnyho bych poslal v prvni zatacce do kytek. Projizdel jsem teda internet a radil se se znamym co ma prodejnu motorek. V uvahu prichazelo nekolik stroju. KTM Duke 690, Yamaha MT-07, Kawa ER6-N a dalsi. Jelikoz ale merim 197cm tak Duke a MT-07 nepripadli moc v uvahu. Nakonec jsem teda skoncil u Yamahy XT660 X. Byla to kraska! 6 let stara, ale perfektne zachovala a s malo kilometrama. Mela navic ladaky LeoVince, takze ten zvuk byl neco neskutecnyho a delalo to poradnej bordel tak jak se na motard slusi! Po roce jezdeni mi uz ale prisel jeji vykon trochu malo. Jednoho dne jsem sel ke znamymu na prodejnu a stalo tam Dorso! No laska na prvni pohled! Okamzite jsem si rekl, ze ho musim mit! Tak zacala patracka na netu v Cesku a Nemecku. Nakonec jsem si to svoje vysnene nasel tady na motorkarich. Prodaval ho jeden soukromnik v Bratislave. Ferovej chlapek. Nakonec jsem si teda Dorso koupil v srpnu letosniho roku (2015), ale kdyby mi nekdo dopredu rekl, ze Slovensko je takova bananova republika, tak si ho od tam snad ani nekoupim. No vsichni si to asi dokazete predstavit co je to za porno si v srpnu koupit motorku a cekat mesic nez se nasi bratia uraci a poslou papiry z uradu! Kdyz teda konecne prisly, tak jsem to u nas na magistratu protlacil pres znamyho a ten mi to udelal na pockani, jinak bych cekal dalsi dva tydny a to uz bych si sel hodit maslu! Nakonec se teda vsechno vyridlo a ja mohl po nekonecnym cekani vyjet! Moje Dorso je rv. 2013 a kdyz jsem ho porizoval tak melo neco pres 5000km (takze se teprve zajizdelo :D) Jelikoz jsem ale jezdil ca 2 mesice nez se muselo zazimovat, tak vam tady vsechny jizdni dojmy moc nepopisu. Oproti XTcku je ale vykon dvojnasobny, takze mnohem vetsi palba! Dosro ma tri palivove mapy a elektronicky plyn ride-by-wire a rozdil mezi ruznymy rezimy je opravdu hodne znat! Motor V2 je neksutence tocivy a vylozene se dere do vysokych otacek. Trosku horsi je to pri hodne pomale jizde treba ve meste kde v nizkych otackach trochu skube a je citit jak se ji moc nechce. Prevodovka 6ti stupnova je bez vyhrad, krasne odstupnovana az na konstantni rychlost kolem 35kmh (ve meste v kolone) kdy jednicka vam prijde jako moc a na dvojku se ji zase nechce. Ja jezdim tak 50/50 mesto a mimo mesto, takze jsem chtel neco hraveho a mrstneho co ale dokaze zabrat kdyz taky z toho mesta vyjedu. XTcko se do mesta hodilo asi vic, protoze bylo lehci, uzsi a mrstnejsi, takze proplitacka mezi autama abych byl prvni u semaforu byla jednodussi. Zato ale pak trochu ztracelo dech mimo mesto. Ikdyz ani XTcko ani Dorso nemaji nijak zavratnou ohranu pred vetrem, tak na XTcku mi to skubalo hlavou uz tak kolem 130 a na dorsu az tak ve 150, takze dlasi krok vpred. Co si teda rozhodne pochvaluju je ABS, ktery mi jenom za ty dva mesice jezdeni stihl dvakrat zachranit prdel! Co si naopak rozhodne nepochvaluju je nadrz ktera ma 12 litru a pri spotrebe 5-6l si spocitejte jak casto drepim na benzince. Dalsi trochu minus je ulozny prostor. No, teda minus, ono to ani minus neni protoze zadny ulozny prostor neni :D Pod sedlo se vleze tak leda lekarnicka, ale tak uz to proste u techto motorek je. No a nez tu krasu nejak zprasit nejakym kufrem, to radsi budu jezdit s batohem kdyz bude potreba.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 20.07.17 v 23:48 10b.

vsudybyl
vsudybyl napsal 20.12.15 v 18:54 10b.

zain1
zain1 napsal 20.12.15 v 14:00 10b.

Krásný stroj!

JollyJoker
JollyJoker napsal 10.12.15 v 08:17 10b.

JO

Mik_27
Mik_27 napsal 07.12.15 v 23:17 9b.

no já si nemůžu pomoct ale když se na ní koukam ze předu tak mi připomíná ptakopyska ale jinak parádní strojovna