Suzuki GSX-S1000 (2016)

Vlastník Blacknin
Vloženo 21.4.2016
Aktualizováno 24.9.2022

Nejvíc jsem zatím jel 220 km/h. Na okresky stačí.

Motorka koupena od FIRMA:REPREmoto (Opava-Předměstí)

Benelli TNT 899: Jedna z nejkrásnějších motorek, ale na mě moc divoká.
Kawasaki Z 1000: Pěkný design, ale je to těžká kráva.

První dojmy - V servisu mi nechali asi centimetrovou vůli na plynu, takže domů jsem jel s pocitem, že sedím na padesátce skutru. Po seřízení jsem si své představy rychle upravil.

Motorku bych doporučil pro - V kategorii supernaháčů je to motorka s nejlepším poměrem cena/výkon.

Doplňky na motorce - Po 1000 km nainstalovány modré padáky Barracuda pro strýčka Příhodu. Aktuálně doplněno plexi stejného výrobce. Hezčí držáky spz s sebou nesou i zastříkaná záda od bláta, proto mě nelákají.

Modrá barva vypadá na slunci úchvatně. Lidé se za vámi otáčejí, i když jedete v obci 49 km/h a bez laďáku. :)

Oproti GSX 1250 méně pohodlná. Také je ale mnohem lehčí a ovladatelnější.

Překvapil mě docela velký úložný prostor, který bych na tomto typu motocyklu nečekal.

Najeto 10 000 km bez závady. S kontrolou trakce je to beránek, po jejím vypnutí je plyn trochu ucukaný.

V rozumných mezích je motorka krásně ovladatelná. Při vysokých rychlostech nad 200 km/h začne být nestabilní - vadí ji široká řidítka a chybějící tlumič řízení.

S instalovaným plexi se dá jet zhruba o 20 km/h více, než předtím. Za jízdy se strašně klepe, což předtím dělala moje přilba.

Na kola doplněny neonové pásky, které dělají motorku ještě rychlejší. :D

Zadní guma vyměněna v 6 tisících, přední v 9 tisících. Místo origo Dunlopů zkouším Michelin Pilot Power.

Plexi Barracuda začalo ve druhé sezóně praskat, patrně vlivem vibrací za jízdy. Ačkoli bylo plexi v záruce a sloužilo pouze 1 rok (6000 km),reklamace nebyla uznána. Prý plexi Barracuda nepraská a musel jsem moc utáhnout šroubky při montáži, čímž vzniklo pnutí. Já to vidím tak, že se plexi za jízdy rozkmitalo a rozbilo se o kovovou konstrukci. Kdyby to ti šulini italští podložili na celé ploše a ne jen miniaturními gumičkami u šroubků, nemuselo se to stát. To by ale Taliáni museli vidět české silnice v současném stavu. Takže poučení - nejen italská elektroinstalace je v motorkách na pikaču.

cebeer
cebeer napsal 27.05.18 v 05:38 10b.

Paráda. Určitě dobrá zábava. A o tom to je. Hodně štěstí na cestách.

1GSXR
1GSXR napsal 21.05.18 v 20:15 10b.

Zdravím,měl bych dotaz ohledně montáže plexi barracuda.Ozvi se,prosím.
Ivoš.

Ivetka234
Ivetka234 napsal 18.02.17 v 21:24 10b.

Nádherná mašinka

radveee
radveee napsal 08.02.17 v 09:49 10b.

Bral bych ji

Rodgerman
Rodgerman napsal 16.01.17 v 20:14 10b.

Pěkný. Jednou jsem tě potkal ,ale bylo to dost rychlé