Aprilia SL 750 Shiver (2009)

Vlastník Ko.viK
Vloženo 6.7.2016
Aktualizováno 10.12.2017

Po kratší offroad odmlce zase Aprilia, tentokrát ale sportovnější.

Kawasaki ER 6N: Ve stejně cenové hladině mě přišla tuctovější, menší a slabší.
BMW G 650 GS: Lehké endurko mě docela táhlo, ale nakonec v jeho neprospěch rozhodl jednoválec.
BMW F 650 GS: Ve výběru favorit, ocenil bych možnost výletu mimo silnice, ale cenově jinde..
Kawasaki Versys 650: Oproti BMW spíše silniční motorka a stejné důvody jako ER6N

První dojmy - Chtěl jsem minimálně 650ku, spíše dvouválec s výkonem určitě nad 50 kw.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil spíše někomu větší vzrůstu, kdo hledá sportovnější jízdu na 2V.

Po koupi ukazoval tachometr pres 33k a tak nasledoval nezbytny servis oleje filtry svicky retez gumy atd.. jinak se Shiver zda byt v poradku.
Ze zacatku jsem chvilku pouuival rezim normal na seznameni s motorkou, nasledne je ale jedina pouzitelna "mapa" sport, kdy je plyn nejcitlivejsi.
Shiver ma podle me povedeny 2valec o vykonu 70kw, ktere na sviznou jizdu staci. Zatahuje paradne uz od 4k, nekde kolem 10k zasahne omezovac. Normalne ale staci jezdit mezi 4-7 a rozhodne nikoho nebrzdim :)
Pri nizsich rychlostech Shiver pekne cuka, jako by chtel zase pridat. Jsemna to zvykly z Pegasa, takze to neresim.
Co se tyce zkusenosti s prevodovkou, tak nevim jestli to je normalni ale musim si davat docela pozor, jak radim. Jinak obcas nezaradim, hlavne z 5 na 6. Ze zacatku je dost dlouha jednicka, coz neni uplne idealni na nejake popojizdeni, pak uz jsou kvalty dost u sebe. Takze motorka ma porad uzasnou silu ale v rozletu se zastavi "uz" nekde kolem 220km/h.
Posez je docela vzprimeny, takze v kombinaci se sirokym sedlem neni jizda unavujici. Jedine co brani vetsimu cestovani je nulova ochrana pred vetrem. Zhruba od 120-130 uz je to neprijemne.
Pri sportovnejsi jizde zatim hledam nejlepsi pozici, ale nejvic se mi osvedcuje vysedavani do zatacek. Stabilita je super a s ryhlejsi jizdou nebo zmenou naklonu neni problem. Prijde mi ale ze je potreba Shivera skutecne ridit, otacky tak nejal nekrouzi sam od sebe.
Co je na shiveru uz v zakladu super, je rozhodne zvuk. I zakladni laufy jsou slyset a to se dnes uz moc nevidi.
Jezdim celkem svizne, casto i ve dvou a spotreba se pohybuje nekde mezi 5,5 -6,5l coz mi prijde ok.

Saur.us
Saur.us napsal 15.07.16 v 14:12 10b.

Dawe323
Dawe323 napsal 13.07.16 v 20:23 10b.

Hezka motorka, peknej popis. V podstate se stotoznuji s tvou recenzi i na faceliftovym modelu. At slouzi a dela jen radost.

Michal_KA
Michal_KA napsal 06.07.16 v 20:46 10b.

Super masina, vyborna volba za 10b

libac22
libac22 napsal 06.07.16 v 20:27 10b.

Super výběr