Honda VFR 1200X Crosstourer (2016)

Vlastník scenic74
Vloženo 13.9.2016
Aktualizováno 28.5.2020

Cestovne enduro urcene predovsetkym na asfalt.

Motorka koupena od OMNIA MOTORS a.s. - Maximálna spokojnosť.

Triumph Tiger Explorer XC: absolvoval som testovaciu jazdu a motorka ma vobec neoslovila
BMW R 1200 GS: pristup predajcu v BA, dalsie salony moc daleko, najblizsi 200km
Honda CRF1000L Africa Twin: Motorka je super len mi je mala
Yamaha XT1200Z Super Tenere: Je mi mala, inak to bol velky favorit

První dojmy - Motorku mam zatial necely tyzden a mam najazdenych len nejakych 1150km (z coho 800km v Rakuskych Alpach), no zatial spokojnost velka! Bal som sa prechodu z vykon 69kw na 95kw, ale po prejdeni cca prvych 200-300km si to uz ani nevsimam. moto je jak stvorena pre mna a pre moje potreby.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je urcena pre niekoho kto uz ma nieco na podobnej motorke najazdene, urcite ju neodporucam ako prvu velku motorku.

Doplňky na motorce - Deflektro na plexi, vyhrievane rukovate originál honda, deflektor na chranice ruk GIVI, padaci ram GIVI, hmlovky GIVI, hlavny stojan SW motech, ochrana podvozku SW motech, vrchny a bocny nosic GIVI, kryt radiatora z motoea.com, horny kufor GIVI OBK58
EDIT 30.11.2019:
ladený výfuk LeoVince

Průměrná spotřeba - 6.11857 l/100km

Ako som spominal moto mam presne tyzden a nejake to jazdenie okolo komina nepocitam, no podarilo sa mi vypadnut na dva dni do alp a tam som si ju vychutnal na 100%. Pred tym som mal Hondu Varadero rv. 2008 a hladal som si nieco, co by mu bolo podobne a skusal som rozne motorky a CT sa mu najviac priblizil. A prvy vikend v alpach ma o tom utvrdil. Priznavam, ze je to uplne ine moto a s Varnom sa to neda porovnat a i ked CT je este o 4kg tazsi ako Varan ta vaha neni citit vdaka tomu ako sa sudruhom z NDR podarilo rozlozit vahu. Je pravda ze uprednostnujem take to motkanie sa po cestach 3 tr. a CT je viac sportova ako bol Varan no zvlada to perfektne. Sice mu viac pristanu krasne siroke cesty a dlhe tahave zakruty, zvladame aj to moje motkanie.
Teren som neskusal a ani nebudem, s autobusom sa predsa teren nejazdi :)

Trocha je nepohodlny posed v porovnani s Varanom ale i napriek tomu je urcena na dlhe presuny a na turistiku. A uz som si objednal sedlo z Touratech.sk takze je to len otazka casu kedy to bude aj pohodlne.

EDIT 02.10.2016:
Tak mam prvych 2000km za sebou a ta motorka cim dalej tym viac ma bavi!!! Priznam sa, ze zo zaciatku som nebol presvedceny na 100% o tom, ze som spravil dobre ked som vymenil Varadero za Crosstourer. Ale teraz uz som na 200%. Dnes som sa vozil s kamosom co ma Varadero a sme si na cca 5km vymenili motorky. No des a hroza ako som na Varanovi trpel. Uzke rajdy, tazisko niekde uplne inde ako na CT. Ano na Varadere na mna nefukalo, ochrana je tam neporovnatelne lepsia ako na CT, ale celkovy pocit z jazdy je lepsi na CT.
Uz mam za sebou aj prvy servis (namyslim tym garancku po 1000km), pri cca 450km mi vytiekol predny pravy tlmic. V ramci zaruky opravili a ide sa dalej. Vraj sa to stava! Dufam ze sa to nebude stavat tak casto :D.

EDIT 30.11.2019:
Súčasný stav tachometra 19699, tento rok mi nejak nevyšiel trip ani v máji a ani v júni a ani na jeseň. Mali sme len jeden malý trip v lete, light 2000km (dali sme menší okruh SK-CZ-AT-SLO-AT-SK). Stále bolo kopec roboty okolo domu, ale už je skoro hotovo. Jediná novinka na motorke je laďák Leo Vince.
S motorkou som čím ďalej tým spokojnejší, jazdné vlastnosti sú perfektné, nesklamala ma zatiaľ nikde, či na mokrom či na suchom. Priemerná dlhodobá spotreba je 6,04l/100km, čo je celkom prijateľné na ten motor a štýl mojej jazdy. Výkonu má na rozdávanie aj keď som plne naložený aj s manželkou (a tá sa teda dokáže nabaliť ). Jediná vec čo mi na nej trošku chýba je tempomat pri diaľničných presunoch (ale tým sa snažím vyhnúť).

EDIT 19.05.2020:
Vďaka tejto pliage zvanej COVID-19 (asi, teda asi vďaka tej pliage a tomu, že sa doma nudím) mi začalo hrabať a začal som s moto jazdiť offroad. Zatial si to odniesol pedál zadnej brzdy a blastre. Pedál sa mi podarilo vyklepať a dať do cca pôvodného stavu, ale blastre idú nové zn. KOBRA (viď priložené foto). Baví ma to v tom teréne, je to zábava a možno keby som obul aj nejaké poriadne offroad pneu, šlo by to ovela lahšie a hlavne bez tých pádov .
Ale o dva dni idem testovať novu Africu Twin 1100, tak možno sa čoskoro moto vymení. Ale nie, robím si srandu! Crossík je vynikajúca mašina a nemám najmenší dôvod ju vymeniť. Ešte si užijeme kopec zábavy On aj Off-road.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 28.05.20 v 07:24 10b.

tato recenzia je super... snad to tak bude prebiehat aj u 1250GS

5157
5157 napsal 29.11.17 v 17:42 10b.

Gratuluji Taky jsem se rozhodoval nebo byl spíše přemlouván,at' koupím bmw 1200gs ale po svezení na tomhle bylo rozhodnuto.Ten motor je skvělý u gs to moc neletělo. Varadero jsem vyměnil za crosse a to co popisuješ je úplně přesné,taky jsem si zvykal ale ted' jsem rád. Mám už najeto s ním 14tis/km

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.07.17 v 00:19 10b.

mvk73
mvk73 napsal 26.11.16 v 23:57 10b.

pepé.xjr
pepé.xjr napsal 02.10.16 v 19:58 10b.

Moc pěkný kousek. Ať jezdí už jen bez závad!