ČZ 175/487 (1986)

Vlastník puod
Vloženo 20.9.2016
Aktualizováno 24.6.2022

Česká značka, moje první motorka a vlastnil jsem ji nakonec přes 10 let.

První dojmy - V 18-ti letech jsem byl spokojenej, že něco mám, ale měla spoustu neduhů kvůli kterým jsem na ni vlastně moc nejezdil, ale na začátky v pohodě.

AKTUÁLNÍ STAV: prodaná v 03/2017 (vlastněna od 2005)

Co se mi líbilo:

Řadící páka: sloužila po otočení na druhou stranu také jako páka startovací. Krasný systém, bylo to jednoduché a o to geniálnější, český vynález. Když byla motorka dobře vyladěná, nakopnout šla na první nášlap. Ten nášlap jsem si vždycky užíval.

Ovladatelnost a pohodlí: Ovladatelnost je samozřejmě relativní k tomu, co to bylo za stroj. Ale byla lehká, vzpřímený posed a velmi měkké odpružení pohltilo každou díru.

Polo-automatická převodovka: Další český vynález. Nebylo nutné používat ruční spojku. Chce to trochu cviku, ale jednou mě to zachránilo, když mi prasklo spojkové lanko, mohl jsem v klidu dojet domů a tam lanko vyměnit.

Zvuk: Zvuk dvojtaktu dneska prostě oceníte.

Co se mi nelíbilo:

Spolehlivost: Na ne tak ojedinělé půl hodinové nakopávání po práci zrovna dvakrát nevzpomínám. Vždy to byly prkotiny, opravit ji nikdy nebyl žádný větší problém, ale nejsem úplně ten typ, co by pořád opravoval a méně jezdil.

pp377
pp377 napsal 11.11.17 v 06:50 10b.

Správná klasika. Jezdil jsem ní bráchovi v 88, když byl na vojně.

alexander
alexander napsal 28.03.17 v 19:20 10b.

taky jsem měl a bylo to fakt pořádný brko

Scalio
Scalio napsal 27.01.17 v 14:01 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 21.09.16 v 11:31 10b.