Kawasaki KLE 500 (2006)

Vlastník klimik
Vloženo 9.12.2016
Aktualizováno 9.12.2016

Po malé Hondě CBF 250, kterou jsme měl 2 roky hlavně na naučení to chtělo něco většího a výkonnějšího. Kategorie cestovního endurka do 35 kw byla jasná volba. Univerzální motorka, s kterou se dá cestovat, přibližovat do práce nebo blbnout na polňačkách.

Aprilia Pegaso 650 Strada: pouze na silnici
Yamaha XT 660 R: vyšší cena
Aprilia Pegaso 650 Trail: vyšší cena a malá nabídka

První dojmy - Prvně mně motorka přišla strašně velká. Není se čemu divit, když jsem předtím měl CBF 250. Ovšem tento dojem trval jen chvíli. Na motorce bylo potřeba pár věcí upravit a udělat klasický servis po koupi. Do konce sezóny jsem najezdil jen něco málo přes 1000 km, ale vyzkoušel jsem si ji jak na delším výletu, tak i při blbnutí na polňačkách.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro mladé, začínající motorkáře, kterým nezáleží na rychlosti a výkonu.

Doplňky na motorce - Zadní kufr, teploměr, hodiny, USB zásuvka, držák na telefon

Při koupi další motorky jsem chtěl, aby se na ní dalo cestovat a to nejen po silnici. Jelikož mám zatím pouze A2, tak jsem hledal něco do 35 kw. Rozhodoval jsem se mezi Yamahou XT660R, Aprilií 650 Trail nebo Kawasaki KLE 500. V době, kdy jsem aktivně začal sledovat inzeráty, objevilo se KLEčko za rozumný peníz, v dobrém stavu a nejlepší barevné kombinaci. Při kontaktování prodejce, jsem byl rozhodnut, že motorku nejspíše koupím. Tak se také stalo a na konci června 2016 jsem měl doma svoji první "velkou motorku". Během léta jsem si ji dal do pucu a koncem léta začal jezdit. S vlastnostmi jsem zatím spokojen. Měkký podvozek krásně tlumí české silnice a oproti CBFku nejsem po jízdě tak vytřepaný :D... Výkon bohatě stačí. Zrychlení kolem 100km/h na předjetí je poměrně svižné a více nepotřebuji. Uvidíme, jak se nám spolu bude jezdit dále a snad brzo podnikneme nějaký delší zahraniční trip.

ottas
ottas napsal 10.12.16 v 14:38 10b.

Dobrý výběr.Taky jsem jí vlastnil a vzpomínám jen v dobrém.

fatman
fatman napsal 09.12.16 v 16:29 10b.

Pěkná,gratuluju .
KLE je dobrý všestraný bike!
10bodů a ať dělá jen radost!