Aprilia Pegaso 650 (2001)

Vlastník pavel83
Vloženo 30.12.2016
Aktualizováno 10.7.2017

Návrat ke kořenům, po třinácti letech v sedlech různých strojů(kubatur i kategorii) zpět u Pegasa.

První dojmy - Pegaso jsem měl před třinácti lety a pak dalších sedm let f650GS, takže rotax mám odzkoušený a vím do čeho jdu, vibrace, přijatelná spotřeba, příjemný podvozek, menší, ale pro mě dostatečný výkon, líbivý design to je asi v kostce shrnutí charakteristiky této motorky.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro všechny, jak pro začátečníky tak i pro ty co mají něco naježděno, příjemný jednoduchý a nenáročný stroj za pár korun.

Proč po letech strávených v sedlech nejrůznějších strojů, které byli daleko pohodlnější, výkonnější zpět do vibrujícího jednobuchu? A proč ne? Chtěl jsem něco k trickeru, aby jsme si mohli udělat s manželkou nějaký menší výlet, zároveň, aby motorka zvládla nějakou tu polní cestu. Něco co mě bude vozit do práce i za zábavou.

Motor: V jednom dostačující výkon při běžném provozu, samozřejmě není to žádný závodník a člověk musí trochu přemýšlet kde a jak předjíždět, ve dvou je to opravdu jen na výletní tempo, ale to mi nevadí, rád se kochám Jen ty vibrace by mohli být trochu menší, ale co čekat od jednoválce...

Spolehlivost: Z vlastní zkušenosti vím, že když se dá motorce trocha péče a slušného zacházení, tak se odmění opravdu spoustou bezstarostných kilometrů.

Podvozek: Asi nejsilnější stránka Pegasa, příjemně vyvážený kompromis pro jízdu na našich rozbitých silnicích, žádná tvrdá koza, ale ani houpačka bez odezvy, naprosto mi vyhovuje.

Brzdy: Nějaká údržba bude muset proběhnout, protože přední brzda brzdí hodně mizerně, myslím, že výměna brzdové kapaliny a destiček tento problém vyřeší.

Terén: :) Ale jó, když se dají dobré pneu, tak něco taky zvládne, s trickerem se to nedá srovnat, ale na louku lesní cestu nebo šotolinu to stačí bohatě, na těžký off jsou jiné motorky :)

Silnice: Myslím, že dominantou Pegasa jsou hlavně klikaté okrsky, kde člověk ocení výborný podvozek a nevadí sem tam nějaký výmol, dálnicím je lepší se vyhnout, nebo je brát jako nutné zlo, kdo by taky chtěl jezdit po dálnici, že jo?

Metrkrychlovy
Metrkrychlovy napsal 07.01.17 v 17:41 10b.

Taky jsem po ní pokukoval, ale vybral jsem nakonec jinou italku :)

Milan1963
Milan1963 napsal 30.12.16 v 09:34 10b.

pavel83
pavel83 napsal 30.12.16 v 09:26

Díky

findejs1310
findejs1310 napsal 30.12.16 v 09:24

Někdy trošku paličatá ale krásná mašina.
Spokojenou sezónu 2017