Jawa 50/23 Mustang (1979)

Vlastník poky1215
Vloženo 4.1.2017
Aktualizováno 28.8.2018

Když se v inzerátech objevil tento mustang za dneska pěknou cenu. Neváhal jsem a koupil jsem ho.

Jawa 50/05: důvod neuveden

První dojmy - První jízda byla hned ten den,co jsem to koupil. Jelo to jen chvilku,pak se to začalo kazit. No nic méně to byla jen testovací jízda.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky Považských 50ek, začátečníky

Jsem zastánce původního,originál stavu. Tenhle mustang ale je nabarvený štětkolízou až na nádrž a kastlík. Tam je vrstva snad stříkané barvy. No hrůza.
První jízda? No. Nemoc pionýrů i mustangů... vyklepaná pouzdra v přední vidlici.
Mustang měl různě posvařovaný kříž, zadní pneu sjeté,spuchřelé přední pneu. Prasklou masku.O motoru? To ani psát tady nebudu,jak on vypadal. Strhaných mnoho šroubů. Proto velké závity. Nicméně byl tam motor z roku 1968,Zapalování 6V 30W . Kartery byli na dynamo. Zapalování narvané místo dynama. Válec? strhané šrouby u výfuku byli nově vyřezané závity M8. Závity pro štefty karburátoru... jeden originál strhnutý a byl tam nepřevrtaný. Druhý strhnutý a vyříznutý závit M6. No hrůza.Když jsem teď rozpůlil motor ,abych mohl vyměnit kartery za nové. Objevil jsme opravdu velký nános usazenin z oleje. Nevím jak to popsat , takový sliz hnusný. V tom běhala převodovka . Trochu toho oleje tam taky bylo no. Nejvíc mě štve promáčklá nádrž od řídítek na pravé straně. Nejspíš to někde někdo položil. Nevím , jsem 4. majitel této motorky. Postupně jestli tedy nezapomenu budu vkládat fotky z renovace.

Motor je hotový(uloženkové kartery,válec a hlava)

Tak a konečně je tady hotový.

poky1215
poky1215 napsal 24.01.17 v 22:36

Budu se snažit

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 24.01.17 v 19:57 10b.

Urcite Mustose uved do puvodniho stavu

Milan1963
Milan1963 napsal 05.01.17 v 18:05 10b.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 04.01.17 v 23:35 10b.