Kawasaki ZX-9R Ninja (1997)

Vlastník HurricaneCZ
Vloženo 20.7.2017
Aktualizováno 22.7.2017

20.7.2017 po roce absence na dvou kolech,jsem už déle nemohl vydržet.a stávám se poprvé šoférem stáje Kawasaki.

Honda CBR 600F: Protože jsem jí už měl,chtěl jsem něco nového,navíc stav ceber na trhu je mizernej a ceny vysoké,tohle bylo velmi přijatelné co se týče ceny a stavu.

První dojmy - K motorce jsem přišel,a už z dálky říkám,ty krávo to je střela :-) hele pěkný super,,,pán támhle je oděrka a támhle špatná barva a táhle,,a já jen ano jistě je nádherná,,,to já si udělám,,,protože tyhle blbinky mě fakt nezajímaj,,,motor předl jako za mlada,tak nebyl důvod konidopich,sám takové nemám rád,,,ale prostě za ty prachy superukat po chybějící podložce,či zaprášeném laku,jako tohle neni motorka za 100 litrů a já nehodlam bejt h

Motorku bych doporučil pro - nedokážu tohle posoudit,každý máme hranice jinde,každý jezdíme jinak,každý žijeme jiný život,nedoporučil bych ji nikomu kdo nemá mozek.to koneckonců žádnou motorku.

Ták mám najetý zatim úplný houbeles,najel jsem 150 kiláků cestou domu,zítra chci provést nutné úpravy které evidentně nikomu předemnou nechtěly nebo nevadily,dát do pucu,a dál se uvidí,najel jsem 150 kiláků,převážžně v dešti,musím uznat že jsem se necítil moc dobře,nevěděl jsem co a jak se chová a jel jsem po dálnici,jelikož můj doprovod spěchal na noční,takže nás stihl fakt pekelnej slejvák,mokrej jako kráva,v tu chvíly na tacháči 130 a smrt ve vočích :D né samozřejmně tak tragické to nebylo,ale celkem nepřijemnej déšť,a na nové mašině,,,nicméně abych se konečně dostal k tomu podstatnému,motorka,jak jsem si t přečetl od uživatlů,má opravdu slabší brzdy,na ten věk sice asi dobrý,ale Bremba to teda rozhodně nejsou,,rád bych zainvestoval do brzdového systému,tehdy asi fajn,jenže tehdy nejezdily takový HOVADA který dneska jezděj,jezdim v dodávce 6-7 tisíc měsíčně po republice a můžu vám říct že se všude řídí stejně,nikdo neni horší nikdo lepší,,,v každém městě jsou důchodci,v každém lidi kteří spěchají v každé je plno těch kteří mají nadupané káry a rádi se předvádí apod...takže v téhle době bych brzdy rozhodně upgradoval,co se týče stability při dešti,mile mě překvapila.co se týče plynu,,,průběh asi agresivnější než sem čekal,pro porovnání aprilia Falco z mých dalších bývalých motorek,natom byla o poznání hůř,tohle letí parádně...nebo takhle,,,neni to nová motorka,je to starej pěknej kus kterej se neztratí ...řazení mě mile překvapilo,žádné rachtaní či podobné zvuky,žádně blbé chroupání špatných koleček,ale naprosto cvak...a je to jedeš super,,,hůř se mi hledal neutrál ale přisuzuju to svojí absenci.,,,moc se těšim na další kilometry,přestože je celkem těžká,mánevrovatelnost parádní,zatáčky no problema první část cesty jsem si vážně užil,to nepršelo bylo to fajn..je to ...velmi svižný stroj,miluju to .časem přidám další zkušenosti a poznatky,jsem motorkář srdcař amatér nejsem závodník,ale mám slabost pro pěkné motorky a ten zvuk Tak zase za nějaký čas pár řádků Celkový dojem? Myslím že nebudu litovat této volby,snad se nepletu.
O pár dní poté:
Ták samozřejmně musel jsem udělat servis,víc než nějaký výměny či podobný věci,ale hlavně seřídit,protože motorku pán dal po nehodě krásně dohromady,vše nové,po rozebrání i věci které jsem nečekal,nicméně potřebovala dát do rychtiku,a vůbec seznámit se s vnitřnostmi když spolu máme jezdit na výlety,s takovouhle krasavicí bych nikam bez důvery nejel...takže doladěno,dyraulická spojka je věc která byla i na mé předchozí,ale je pravda že tam to fungovalo malinko jinak,,,co se týče výhod a nevýhod,,těch moc nemam,těžko tady budu řikat bůhví jaký výhody a nevýhody,je to stroj jako prase,jede to jako kráva,dle mýho usouzení,mnohem agresivnější stroj oproti italskému dvouválcovému litrovému příteli...nicméně funkčnost brzd je velice špatná oproti brembu,nicméně to je jiná liga,,v tý době možná,ještě dáme příští sezonu nové brzdové obložen,je tam sice nové ale kdoví jaké,takže nové brzdy,panceřování,a přetěsnění pumpy,to by mělo minimálně odost pomoci,ale jak říkám až příští rok,...výhody ? Hele asi takhle řekl bych že ta mašina je podstivej kus práce,neni to žádnej shit,dle slov mého mechanika, mého učitele a kamaráda...Takže stroj pěknej,originál výfuk je super,zvuk nádhernej a každej koukne co se týče jízdy,těžiště má nahoře,do zatáček mi přijde že jde krásně,ikdyž já nejsem žádmej pilař,já se mám rád a jezdím se kochat a vyčistit hlavu,žiju proto,,né proto abych lámal rekordy místních závodníků.ale než si užijete pořádný zvuk kvaltu 2 máte tam takovej randál že přemejšlíte jestli tam dát trojku nebo začít brzdit :D je to fajn,hele je to kurva rychlej stroj,namě určitě,,,ale na druhou stranu strašně se mi sní oproti aprilii manipuluje,je to minimálně o dst lepší než u aprilky,,,ona byla vejš,celkově posez,a těžiště zase dole,bylo to na kropení zatáček dobrý ale manipulace bez pardonu na hovno.pokud nemáte 190cm a 95 kilo a sílu jako bejt,perete se sní jako blázen...tohle je mnohem ovladatelnější a přátelštější stroj...jdeme jezdit dál...jelikožk tomu mám kapoty navíc,takže bych přez zimu chtěl druhou barevnou verzi černo bílé WEST motorky vždy jsem takovou chtěl,a týhle by to moc slušelo ale to je jen takovej návrh co mě napadnul,,,samozřejmně člověk míní osud mění co se týče vizuálu,dodám nějaký fotky časem...jako natom neni co fotit,vzhled odpovídá stáří,ale moje nindžo-bába je sakra pěkná Mějte se zatím Gumám zdar :-) dokončete sezonu ve zdravíčku :-)časem zase něco napíšu

petrkawa
petrkawa napsal 24.08.19 v 22:55 10b.

Zdarec
Ono ty brzdy nejsou špatný, ale je to těžká motorka. A pokud jsi měl před tím lehčí motorku, tak se ti zdají slabé. Pokud budeš jezdit podle předpisů 50/90 a 130 na dálnici. Tak ti bohatě stačí
Jinak original stav, to musí jet jako po kolejích, pokud se ti budou zdát brzdy slabé, doporučuji se svézt na jawě 350 typ 638- má ve předu buben. Na ní jsem se učil.
To by jsi pak psal, že tvá nová ninja má jedovaté brzdy
Zdarec a máš tam desítku

luckyluke13
luckyluke13 napsal 23.07.17 v 20:38 10b.

Dobry den, taky mi stoji v garazi, dal sem si ji k Jeziskovi. Je to netknuta dama pro poradny chlapy. Ne pro dnesni nagelovany frajirky. Koupil sem si ji aby me ZX7R nestala osamocena v garazi. Hodne stastnych kilometru.

Jears77
Jears77 napsal 23.07.17 v 12:35 10b.

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 23.07.17 v 10:55 10b.

Moc pěknej stroj,taky o ni uvažuju na příští sezonu

Marian16
Marian16 napsal 21.07.17 v 19:39 10b.

Pěkně ladíte!!! Tak ať vám to spolu krásně jezdí!