Jawa 50/05 (1963)

Vlastník Milan1963
Vloženo 16.11.2017
Aktualizováno 7.10.2023

Jawa 05 pionýr - asi každý zná...

Motorka koupena od Soukromá osoba na Žd'ársku

První dojmy - Zkušenosti s malými Jawami ze Slovenska už nějaké mám, takže volba stroje byla jasná. Chtěl jsem ale model 05 , pouze rok výroby 1963, po asi ročním shánění jsem ho opravdu sehnal.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo ví, co chce

Doplňky na motorce - Nic

Míval jsem Škodu Felicii z roku 1963, tedy auto "mého " ročníku. Ta mi někdy v roce 2001 shořela . Před asi 2 roky, poté, co jsem se vrátil k pionýru modelem 20, mě napadlo koupit si další stroj, stejně jako byla Felicie , můj ročník. Nechtěl jsem už auto, ale motorku. A protože velké motocykly mám, rozhodnutí bylo zřejmé - pionýr 05, ten se v roce 1963 vyráběl. Následovalo sledování inzerátů, ale dlouho se nic vhodného neobjevovalo. Tak jsem si do inzerce Bazoš podal inzerát sám. Odepsal mi majitel Jawy 05, přesně té, co jsem chtěl. Navíc nebyl příliš daleko.
Následovala domluva po telefonu, potom zapojení vozíku za auto a cesta pro pionýra.
Jawa 05 byla úplně původní, kompletní, bez jakýchkoliv zásahů kutilů. To bylo velké plus. Stála bohužel ve vlhku, takže kola i lak trpěly korozí.
Po příjezdu domů následovalo umytí prachu, oleje a veškeré špíny, načež se ukázal vcelku pěkný stroj. Následovalo rozebrání, oprava laku, motoru, byla nutná úplná renovace kol. Ta mají nové ráfky i výplet, jinak jsem obnovil linky na celém motocyklu. Víc nebylo třeba, i když pár měsíců práce po volných chvílích bylo třeba.
Výsledek se snad povedl.
Přidávám fotky nulapětky s jejími bratříčky ( nebo sestřičkami ) , s nimiž sdílí parkovací místo. A právě 05 považuji za nejvzácnější.

elvis78
elvis78 napsal 23.01.23 v 20:21 10b.

paráda

Marty68
Marty68 napsal 02.09.20 v 09:39 10b.

parádní stroj , stejný měl bratr jako první a jedinoui jeho motorku.

storeman
storeman napsal 29.01.20 v 20:16 10b.

Výsledek se povedl! Určitě!
"Nulapětku " jsem měl někdy,... někdy v letech 1974-75.
Měl jsem to štěstí, že jsem si udělal papíry na pincka ještě v základní škole.
V rámci Pionýra jsme si shodou velkých náhod dělali papíry na pionýra.
Zlatý časy.

legionar
legionar napsal 26.05.19 v 21:20 10b.

Dolin
Dolin napsal 12.03.19 v 13:11 10b.

pindík je vozidlo!!! Mám jich tamy řadu,..jen chuť chybí! :D