Jawa Nezařazené (2014)

Vlastník votvirak41
Vloženo 21.1.2018
Aktualizováno 21.1.2018

Přestavba motocyklu Jawa 350/638 na Jawa 350 Passqwille

První dojmy - Jedná se o vlastní stavbu , takže jsem maximálně spokojen. Svým způsobem je to parodie na Trampa, to znamená že jízdní vlastnosti jsou naprosto shodné. Je to jeden z mých nejoblíbenějších strojů

Motorku jsem začal stavět natruc všem překupníkům s díly na Jawu Tramp - nechutně drazí za trochu laminátu či plastu.
Původně to měl být Supertramp z čehož nakonec vznikl Passqwille.
Jedná se o přestavbu 638, mírně byla upravena zadní stavba rámu, jinak se pouze vyměňovalo, zadní vidlice z onoho trampa byla nutné finanční zlo které jsem byl ochoten podstoupit. Přední kolo 21", větrný štítek na původní masce je vyroben z plastového vnitřku staré ledničky a na boky byla použita střecha z trabanta, takže duroplast, moc příjemnej materiál na opracování. Zadní světlo je mlhovka z wartburka upravená na dvouvláknovou žárovku a na výfuky padly dva páry kolen 638 a doutníky byly opět náležitě upraveny do výsledného tvaru, jako koncovky posloužili krytky z vodovodní baterie. Samolepy už byly pouze třešinka na dortu z motoobchodu.
Na stroji jsem se dokodrcal přes Rumunsko až do Oděsy a zpět bez nejmenšího problému a i ukrajinští prudivý celníci neměli jedinej problém. Vzhledem
obutým špuntům je doma spíše na suchých cestách ale i dálniční přesun nebyl problém. Motor je takovej jakej je, žádná špička ale je to dělník.

Sema
Sema napsal 04.02.18 v 19:29 10b.

Dobrej stroj

HusKa701
HusKa701 napsal 28.01.18 v 21:49 10b.

Zdar. Dávám 10 b. Za úpravy stroje, na kterým je potřeba změnit snad úplně všechno a taky za odhodlání a určitou zatvrzelost s tímhle "materiálem" pracovat a nezvolit raději jednodušší "výchozí bod" - jinou motorku. Za úsilí vybudovat "z ničeho" něco ku svému obrazu a spokojenosti. Ať Ti to jezdí ! Karel.

Hayabusa
Hayabusa napsal 28.01.18 v 20:59

peklo stroj

YettiBob
YettiBob napsal 28.01.18 v 20:36 10b.

Pěkný stroj a hromada bezva nápadů. Jenom s tou bednou vzadu je to trochu jako - no veselé. Asi jsi vyšší postavy, upravoval jsi i sedačku, zřejmě. Taky se nemůžu poskládat do motorky, když má to hluboké sedlo. Hodně kilometrů.

krysoid
krysoid napsal 28.01.18 v 19:49 10b.

Hlavní je umět si vždy poradit a hlavně,jít svou cestou