KTM 1290 Super Duke R (2018)

Vlastník havranota
Vloženo 12.6.2018
Aktualizováno 23.11.2018

Ultimátní naked bike s reaktorem místo motoru.

Motorka koupena od FIRMA:KTM AUTONOVA BRNO (Brno-Brno Město

Ducati Monster 1200R: Nemá rychlořazení v základu, cena.
Aprilia Tuono V4 1100 Factory: Moc zaměřená na závodní trať, nádrž mě tlačila do vnitřní strany stehen.

První dojmy - Ten motor má sílu jak reaktor nukleární ponorky.

Motorku bych doporučil pro - Super Duka bych doporučil asi někomu, kdo má už něco najeto, a miluje projev dvouválce.

Doplňky na motorce - Zubaté brzdové kotouče, držák SPZ, Titanové svody a koncovka od pana Akrapoviče, malé plexi, krovka, lepší sedlo, blatník z karbonu, kryty brzdové a spojkové páčky od M-Style.

Měl jsem litrovýho Zeda a chtěl jsem se posunout trochu dál. Dlouho jsem přemýšlel co si pořídit. Měl jsem možnost zapůjčit si na tři dny Aprilii Tuono V4 1200 Factory. Je to boží motorka s vymazleným podvozkem, ale to hlavní je, že má super motor V4. Tu motorku oceníte až při rychlostech nad 150km/h. Po těch třech dnech, kdy jsem se většinou pohyboval mimo povolené rychlosti jsem pochopil, že na téhle motorce buď přijdu rychle o papíry, nebo o život. Nedá se na ní prostě jezdit pomalu. Navíc mě strašně štval tvar nádrže (děsně mě tlačila do třísel). Možná blbost, ale otravná.
Další v pořadí byl Monster 1200R od Ducati. Měl jsem jej půjčený na pár hodin. Ta motorka funguje prostě bezvadně. Perfektní podvozek, super brzdy a vymazlenej dvouválec, kterej umí jet i v nízkých otáčkách. Když jsem začal přemýšlet nad tím, co bych na něj chtěl dokoupit, dostal jsem se na strašný ranec. Nechápu proč třeba v dnešní době nemá rychlořazení již v základu.
Nakonec jsem po návštěvě Motosalonu v Brně dostal velice zajímavou cenovou nabídku na Super Duka 1290 R. Na Dukovi jsem před tím nejel, ale cenová nabídka byla časově omezena,takže jsem jej koupil, aniž bych se nejdřív svezl. Samozřejmě jsem se nejdřív poptal pár lidí co na něm jeli co a jak.
Hned na začátek musím říci, že nelituji, že jsem ho tak naslepo koupil.
Zajíždění bylo otravný, ale dnes už má nalítáno víc jak 3000km. Dokoupil jsem nějaké doplňky a hlavně nový titanový svody a koncovku Akrap. Motorka dostala i jinou palivovou mapu. Motor se teď mnohem svižněji vytáčí z nízkých otáček. Je to fakt reaktor a člověk musí být opatrný na plyn. Duke chce pořád na zadní. Když za to pořádně vezmete a držíte ho mezi 7-8 tisíci tak jede fakt jak sviňa co jí nedali týden nažrat. V každé zatáčce jste rychlostí blesku a jako blesk z ní i vystřelíte.
Docela mne překvapilo, jak krotký umí být pokud jedete v obci podle předpisů. Další překvápko byly vibrace motoru. V nízkých otáčkách jsou menší než na Multistradě, kterou mám v garáži taky.
Podvozek WP je super. Jezdil jsem Ohlinsy na Aprilce a nepoznám rozdíl. Žehlí nerovnosti s přehledem a přitom je dostatečně tuhej při razantní jízdě. Navíc se snadno přenastavuje (manuálně).
Brzdy jsou Bremba (není co dodat). Zubatý kotouče přispěly k rychlejšímu a agresivnějšímu zákusu. Někomu to nevyhovuje, já to tak mám rád.
Motorka se lehce sklápí do zatáček a perfektně se dá volit stopa. Při výjezdech ze zatáček, když se pořádně otočí plynem, je znát ohromná síla motoru, které vás katapultuje do vesmíru …. Prostě je to radost. Motorka je opravdu hravá a velice obratná.
Jízdní pozice je pro mou postavu ideální. Záda nebolí ani po 400km.
Já jsem s volbou spokojenej. Motorka mě baví a jsem z ní nadšenej. Splnila přesně to co jsem od ní očekával. Podle mne je to v současnosti nelepší naked s dvouválcem.

Blueracing
Blueracing napsal 29.05.19 v 18:20 10b.

Tak tady se nešetřilo ,akrapovič komplet , nádhera

Kaschtan
Kaschtan napsal 25.09.18 v 09:23

Ahoj, motorka nádherná. Může se zeptat na míry váha/výška? Motorka vypadá pod tebou celkem malá, nemáš srovnání oproti 990?

prasekarbous
prasekarbous napsal 26.07.18 v 21:06 10b.

Zdar,
ten malý štítek je fajn. Nikde jsem ho nenašel. Můžeš prozradit, kde jsi ho koupil?
Díky

Paura19
Paura19 napsal 20.07.18 v 16:44 10b.

S Akrapem to musí být slušná bouře. Z toho z čeho si vybíral bys neudělal chybu s žádnou. 10b ještě 10 k tomu.

street-biker
street-biker napsal 09.07.18 v 14:53 10b.

Dobrá volba,taky nelituju. Baví mě a dlouho ještě bude :)