Aprilia ETV 1000 Caponord (2002)

Vlastník jihlavak
Vloženo 13.6.2018
Aktualizováno 15.1.2019

Krásná a spolehlivá mašina, kterou nemá každý druhý :)

Yamaha TDM 900: menší a méně pohodlná

První dojmy - Luxusní posez a pohodlí. Oproti předchozímu stroji (TDM 850) se tato řídí s mnohem větší jistotou a pohodlím. K tomu skvělý design, spotřeba a originalita. Z první jízdy jsem byl nadšen.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatelé

Tento stroj jsem si vybral, protože jsem na něj narazil během nějakého motosrazu a vzhledově mě velmi zaujal. To jsem ještě vlastnil TDM 850 se kterým jsem byl také spokojen, ale chtěl jsem udělat další krůček kupředu v cestování a pohodlí. Po zjištění, že ceny se pohybují okolo pro mě dostupných 90 tis. a po několika měsíčním pročítání diskuzí jsem si jeden kousek nedaleko mého bydliště vyhlédnul a po rozhovoru s majitelem a první projížďce to byla jasná volba. Po koupi jsem provedl nutné investice do bězných věcí (řetězová sada, pneu, olej, filtry, kapaliny). Po najetí asi 1000 km mi odešel regulátor dobíjení a zničil i zánovní baterii. To byla nepříjemná, ale také zatím jediná porucha během provozu. Regulátor už nebyl původní a po pročtení několika diskuzí na toto téma jsem jej nahradil za nejlepší možnou volbu a to regulátor od české firmy ELESYS. Současně s jeho výměnou jsem zkontroloval důležité vedení elektroinstalace od alternátoru přes regulátor k baterii, kde jsem nahradil dle diskuzí problémový konektror pájeným spojem. Od té doby jezdím bez investic. Vše slouží jak má a užívám si pohodlí, sílu a velikost tohoto krásného stroje.

Aktualizace červen 2018

První ostrá zkouška spolehlivosti. Absolvoval jsem s ní 5ti denní cestu Slovenskem (1200 km). Jelo se po dálnici, ale i šotolinách, v horku i bouřkách a vše vyšlo na jedničku a mašina sloužila bez sebemenší závady.

Aktualizace leden 2019

Chystám se na provedení běžné přípravy před sezónou a pak plánování výletu možná až do rumunských hor :)