Suzuki VX 800 (1997)

Vlastník BARNY75
Vloženo 25.8.2018
Aktualizováno 25.8.2018

Suzuki VX 800 - pohoda a štyl. Vozenie keď motorka neovláda vás, ale vy stále ovládate poctivý kus železa a mechaniky.

První dojmy - V úvode problém s palivovým čerpadlom - strácala otáčky - odstránené a po nastavení karburátor ide bez chyby Chválim bezproblémové studené štarty Dlhší rázvor a podvozok trochu pláva ale na účel na ktorý je motorka určená je to úplne Ok.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého komu sa páči...

Doplňky na motorce - K dispozícii mám aj kufre vo farbe moto ale priznám sa že som ich nikdy nepoužil ...

Vždy si mi páčili stroje s retro nádychom. Vx to spĺňa. Zohnal som moto ktoré stalo v garáži a bolo v takmer v dokonalom stave.
Uznavam že pri výške takmer 190cm po hodine jazdenia cítim chrbát ale nie je to nič nezvládnutelné. Krátka pauza a ide sa ďalej.
Sedadlo sa nekrči a zadok neboli. Uvažoval som o veternom štíte v štýle Triumph Street cup ale nechcem pokaziť vzhľad.
Jediná zmena sú cafe racer spätne zrkadla, nakoľko tie povodne sa povoľovali a aj napriek nadstavcom som v nich videl svoje plecia.
Čo sa týka jazdy samotnej, veľmi odceňujem že motor ťahá od nízkych otáčok a nie je potrebné stále radiť. Po zatiahnutí plynu sa vie pekne oprieť a ťahá.
Možno by som bol istejší keby boli v predu dva kotúče ale reálne zatiaľ stačí aj jeden. Vzhľadom k tomu, že má svoj vek, konštrukčne tomu zodpovedá aj podvozok.
Zadné tlmiće sa síce dajú nastaviť ale je to skôr efektne ako funkčné. Ak sa však človek zžije s motorkou a nebojí sa zatlačiť viac panvou do sedadla, krásne sa nakloní.
A plávanie zadku v zatačkach je po čase niečo čo k tejto motorke patrí. Pri ceste po dedine je super mechanicky tempomat, ktorý priškrti plyn v požadovanej polohe a ideš.
Priznám sa že som sa pohrával s myšlienkou vymeniť ju za niečo novšie; s ABS, trakčnom kontrolou, palivovom mapou, ale zamietol som to.
Tie poctivé kladivá vo valcoch a nastaviteľné karbece a viac mechaniky ale elektroniky majú čosi do seba. Retro je parádny únik od reality plnej zástrčiek, elektriny, asistentov a “displayov”. Tak že som rad že ju mám. 👍

-Jandys-
-Jandys- napsal 26.08.18 v 21:58 10b.

Měl jsem ji i s těmi zrcátky a bohužel ji vyměnil za jinou, dneska jen na ni v dobrém vzpomínám a kdyby to šlo vyměnil bych ji nazpět

XJ500
XJ500 napsal 25.08.18 v 18:49 10b.