Yuki SPT 350 (2009)

Vlastník Sumavskypupik
Vloženo 13.12.2018
Aktualizováno 17.2.2022

Jsem tak trochu exot, proto mám čínské motorky. Nabízí mnoho možností se vyřádit a vlastně každá vaše úprava a oprava je zlepšení oproti původnímu stavu. Tato moto se mi líbila už jak vyšla. Prodává se po celém světě pod různými značkami. Např. v Jižní Am

První dojmy - První dojmy byly takové, že na 6000 ujetých km nebyla v moc dobrém stavu. Majitel povídal něco o tom, že co můžu čekat od Číny atd. ale cvakající ventily poznám. Tvrdil něco o servisu atd.. Po zkušenostech většinou neberu v potaz a servis si dělám po koupi sám. Jinak vůle na ventilech byli 0.8mm. Šlo to jako šicí stroj. Po servisu si předla jako kotě. Uz chybělo jen vyměnit orig. čínský řetěz který byl jak kšandy a to je to 530-ka. Posezení na moto dobré, sedím vzpřímeně, což mi jako sešroubovanému vyhovuje. Brzdy dostačující, vidle celkem měkké. Čínské pneu kupodivu docela drží. Po ujetí 500km padla převodovka. Tak jsem moto rozebral prakticky do šroubku. Rozlétlo se jehličkové ložisko a odnesly to 3 kolečka. Trochu mne zarazilo, že nejde sehnat spoustu dílů ani přes přímého dovozce. Celkem je to nezajímá. Ale jsme Češi a máme "goldn čechyše hende". Kolečka udělal šikovný pan Liška že Kbelu u Švihova. Jsou trochu atypické rozměry ložisek i gufer. Nakonec vše jsem sehnal. Motor vyčištěn a složen. Přetěsnil jsem ještě přední vidle a trochu je přitvrdil. Vyměnil silentblok centrálu. Ta guma se úplně rozpadla. Naštěstí sehnán v autodilech za pár babek. Líbí se mi na moto padáky, tak jsem přidal padák z Jawy 350. Dán nový řetěz ČZ a motorku jsem složil. Moc se mi líbí. Všechno funguje a těším se na jaro a snad budeme hltat spolu km. Fascinuje mne nádrž na 27 litrů, což při spotřebě 3l/100km značí slušný dojezd. Uživatel Copo s ní najel dost km a vzhledem k tomu, že je teď na tom prakticky lépe než nová, tak snad vydrží. Až spolu něco odjedeme, tak přidám zase pár řádků.

Motorku bych doporučil pro - Určitě bych nedoporučil pro prcka. Mám 178 a i tak jsem na špičkách. Je dost velká. A rozhodně ne někomu kdo nevyrostl na pionyrech a Jawách s není manuálně zručný. Motorku si prostě musí člověk přizpůsobit.

Doplňky na motorce -

Když se člověk rozhlédne po YouTube, tak vidí že lidé na tom celkem jezdí a asi i fungují. U nás se prodávala verze se vstřikováním, v Americe s karburátory, ale zase má navíc vyřazovací hřídel. Víc uvidíme na jaře.
Tak se nám oteplilo a našel se čas na první jarní kilometry. Zatím jen 40, ale moto zatím funguje. Asi jsem odvedl dobrou práci.

11.4.2019 Najeto dalších 300 km a moto pořád jede. Tak ať se nám ta sezóna letos vyvede. Jen to počasí by mohlo být lepší.

Sumavskypupik
Sumavskypupik napsal 14.12.18 v 08:04

Že jsem blázen mi říkají snad od narození. Vždy se pro něco nadchnu a nedám pokoj, dokud to neudělám

Milan1963
Milan1963 napsal 14.12.18 v 02:08 10b.

at' dobře jezdí, když originál moc nefunguje...

Podas
Podas napsal 13.12.18 v 21:44 10b.

TVL, ty si asi blázen a tak to má být . Přidej nějaké trochu fotky, né ,, čínské''.