ČZ 250/475 (1961)

Vlastník LUKER.S
Vloženo 17.7.2020
Aktualizováno 9.10.2020

Prostě čezeta sportka, vždy se mi moc líbila

První dojmy - Velké zklamání po přesedlání z Jawy 250/353... Obrovské vibrace a ten motor mě moc neokouzlil... Nic méně jsem to nevzdal a zkusil s těmito neduhy něco udělat... Protože 250 sport se mi vždy moc líbila

Motorku bych doporučil pro - Technicky nadaným jedincům

Ono se vlastně jedná o klasickou ČZ 250 /455, ale na 16 kolech se mi nelíbila a tak jsem se rozhodl, že když už jí budu vracet do formy tak jako Sportku v předseriovem provedení, tak jak jsem ji viděl v Katalogu motocyklů ČZ na stránce nevím ?
Motor prošel go, jen klika zůstala původní, byla bez vůle vypadala dělaná ...ale chyba... pro příště raději pro jistotu přecentrovat... Protože následujících 3000km bylo dost uvibrovaných, první kilometry bez vzpěry hlavy totální masakr v 80 mi drkotaly zuby, se vzpěrou o 35%lepší, ale i tak mi se z motorky vytřepalo co mohlo ??
Když už mi dochazely fofrpasky a izolačka tak jsem si říkal, že
Udělám nový motor, měl jsem ještě jeden náhradní... A na motorce co se podvozku týče se mi jezdilo dobře i na ten uřinčeny motor jsem si zvykl a dokonce se mi i jeho průběh začal libit?
Samozřejmě, že když novy motor tak pořádně vyladěný... Pist 68mm, klika s novou ojnice, kanály zvětšit, rozleštit... Nový Motor na starý karbec 2926sbd 15b s originálním otryskováním nereagoval dobře, chtěl větší hl. Tryku a více vzduchu... První svezení, jak už to bývá po vybrusu opatrné a zdechle... Nyní mám asi jen prvních 100km, ale i tak vibrace o 70% lepší a vykon jde znat je větší, oproti starému motoru i když ještě není zajetý...

Goodji
Goodji napsal 25.07.20 v 21:22 10b.

cmiral
cmiral napsal 17.07.20 v 18:09 10b.

Pěkná. Pro mě to zklamání po těžkopádných 353 a 559 určitě není, 475 je daleko živější a hravější, taky musím doladit otryskování, jo a bez vzpěry to i trhá přední držáky motoru a dal jsem raději hlavu už se šteftem. Je na býlích, ale to zadní světlo 559 a kytatara mě ke sportce moc nesedí ale mohla by být .
Kolik máš prosím orientačně na HT?

.Banán.
.Banán. napsal 17.07.20 v 17:10 10b.

Parádní