Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník Davik46
Vloženo 20.7.2020
Aktualizováno 31.3.2021

Chtělo to už změnu, původně jsem chtěl litra. Ale člověk míní a čas mění.

První dojmy - První jízda byla opatrná, ale úžasná.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo ví co chce a má už něco najeto.

Doplňky na motorce - Akrapovič
Gipro
Tlumič řízení
Tmavé plexi.

Již 2 rok přemýšlím nad změnou, co místo Horneta. Chce to něco silnějšího, více stabilního. Koukal jsem po 1000, vybíral, sedl, zkusil, věnoval spoustu času výběru -
nakonec zhodnotil,že to je na mě velké a těžké. Takže od začátku.
Chce to něco více stabilního, výkonnějšího a lehkého, ale co?
Supersport. 600. Od roku alespoň 2005. Ale to jsem přece kvůli posezu nechtěl. No nic nezbývá než to zkusit.
No jo, ale který? Honda, kawasaki, suzuki nebo yamaha?
Pročítám recenze, dívám se na ceny v bazarech, obvolávám a po pár dnech už mě to přestává bavit. Počasí o ničem - pořád prší.
17/07/2020 - dopoledne. Je docela pěkně volám pánovi ráno (už asi třetí hovor). Můžete dnes kolem oběda? Nějak si to zařídím. Příjezd a obhlídka, první jízda od švagra. Tak co? ptám se. Něco tam je, ale co se týče převodovky a motoru tak O.K. Majitel mi povídá - však to projeď. Nesměle odpovídám - no dobrá no. Tak nasedám a pomalinku se rozjíždím. Rovinka a já si říkám - tak pojď a začínám trochu tahat. Ty ... to letí, wow. To chci. To je přesně to co hledám. Kombinace síly a 160kg - paráda. Domluvíme cenu a já odjíždím nakonec na SS kawasaki.
Ach ten posed.
Je to vyšší než byl hornet - jsem na špičkách.
Motor je takový uřvaný je to kawasaki.
První jízda po koupi byla opatrná. Je to úplně něco jiného než jsem byl zvyklý.Jsou tam starší i když moc nejeté pneu, zatím nemám důvěru. Znova se učím zatáčky - bude to chvíli trvat.
Ale opět si jízdu užívám i když jedu sám.

21/07/20 - První větší trip.
Slovensko a Hamry.
Najeto nějakých 170 km. Jízda perfektní, jede to neskutečně. Ani jednou se mi nestalo, že by se mi moto nějak začla vlnit, nebo by mi chyběla stabilita. Od 10 000ot to tahá brutálně - je to jako by někdo probudil Hulka.
Konečně mi švagr moc neujíždí - celkem se držím (má Gsxr 1000 - starší ročník).
Nedalo mi to a vyzkoušel jsem maximálku.
Plexi co tam mám je strašně nízké - bude potřeba ho vyměnit. I v nízkých rychlostech je to nepříjemné.
Moje zápěstí si zvyká.
Nakonec jsme dojeli na Hamry a já zkusil zatáčky. Na začátky to nebylo špatné.
Budu muset vyměnit pneu, přední určitě - jsem spíše z těch kdo radši přihodí nějakou tisícovku navíc, ale má jistotu, že ho pneu i létě podrží. Tento rok jsem jezdil na Hondě battlax S22 a plná spokojenost.
Po příjezdu jsem zhodnotil, že SS 600 jsem jsi měl pořídit už dříve.
Bohatě to stačí.

23/07/20
Přezutí přední gumy za Bridgestone Battlax.

29/07/20 - nutný servis po koupi (byl delší kvůli dovoleným a objednání nových dílů)
- nové kotouče
- nové brzdové destičky
- nový vzduchový filtr (originál)
- nový motorový olej i filtr
- nová brzdová kapalina
- nový olej do předních vidlí + gufera + prachovky
- nové ložiska do zadního kola
- nová zadní guma (stejná jak přední)

Vše hotovo těsně před odjezdem do Brna na okruh přes Okruháři.cz.

15/08/20 - den D na Automotodromu Brno.
Program byl na celý den od cca 9:30 do 20:00.
09:00 - 10:15 - registrace a technická přejímka motorky
10:00 - 12:00 - teorie jízdy
12:00 - 13:00 - oběd
13:30 - 17:30 - cvičení na polygonu
18:00 - 20:00 - volné jízdy na okruhu

Podrobnosti dodám za čas do deníku. Ale bylo to skvělé!! a nedivím se, že tam byli lidé, kteří to měli už několikrát za sebou!! Zkrátka, když tě cvičí profíci tak to je hodně znát!! Hned bych tam jel znovu.

20/09/20 - Červenohorské sedlo.
Příjezd 19/09/20 odpoledne.
Jsou lidi co tam jezdí pravidelně, plno videí všude možně, velice oblíbená a vyhledávaná cesta pro motorkáře - nešlo jinak než tam zajet taky. Škoda jen, že nebylo více času - chtělo by to tak více času na načtení zatáček do kterých člověk nevidí. Naštěstí moc aut nebylo. Bylo to opatrné.
V sobotu 19/09/20 se stala na Červenohorském sedle nešťastná událost s tragickým koncem pro jednoho motorkáře. Zrovna jsme seděli v restauraci na jídle, když najednou plno záchranek ...
Prosím jen všechny, kdo tam zavítají jezděte opatrně!!

2021:
07/03/21 - probouzení po cca 1/2 roce. Jelikož je baterie tak super uložená, tak nezbývalo nic jiné než to risknout a odpojit jen kabely. K mému údivu - po připojení kabelů jsem nastartoval na první pokus! To se mi s Hondou nikdy nestalo, ani když jsem se o baterii celou zimu staral a pravidelně nabíjel.
Následovala vyjížďka, která stála za to. Cca hodinka uběhla strašně rychle.
Parádně si užívám každou jízdu, neskutečně mě to baví. Zatím jsem nenašel co by mi jízdními vlastnostmi vysloveně vadilo.
Když se člověk na tom alespoň trochu hýbe, zatáčky jsou radost.

Kinča
Kinča napsal 25.07.20 v 22:44 10b.

Konečně pořádná mašina místo toho kola :D Na živo vypadá skvěle, krovka by tomu dodala šmrnc Teď už ti neujedu, spíš naopak...

Davik46
Davik46 napsal 23.07.20 v 20:59

Díky všem.

Dawe323
Dawe323 napsal 23.07.20 v 20:53 10b.

U me probihal nakup ninjy stejne. Shanel jsem něco uplne jineho, ale jak se clovek svezl, adrenalin zacal strikat a rozum zustal někde 200km/h za mnou Tak at slouzi a dela jen radost.

NiLu
NiLu napsal 22.07.20 v 21:57 10b.

Moc pěkný kousek. Už jich moc ve slušném stavu není, tak hlavně vždy kolama dolů a hodně šťastných km v sedle!