Yamaha Tracer 7 / 700 (2020)

Vlastník HonzaKLib
Vloženo 3.8.2020
Aktualizováno 3.8.2020

Objektivně ať si každý najde :) Subjektivně - líbí se mi moc design, ale dal jsem i na doporučení v mém okolí, výborný motor, spolehlivost, ovladatelnost (lehká).

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

Honda NC 750X: Hmotnost, výkon

První dojmy - Po dlouhé době konečně pořádná motorka. Neskutečně mě baví i když jí ještě zajíždím. Když chci, krotký a poslušný beránek, zároveň ale vlk, který okamžitě zabere z jakékoliv rychlosti. Těším se, až jí budu moct protáhnout. Vadí mi - sedlo, táhne mě dopředu a občas dost nepohodlné, asi půjde vyměnit. A blinkry, přijde mi tohle řešení dost nebezpečné, občas houknu klaksonem, občas nedotáhnu, takže si myslím, že blikám, ale neblikám a občas zase zapomenu vypnout stlačením a blikám i když nikam neodbočuju. Tohle je o život a nechápu, snad si zvyknu. Jinak super, svítí v noci nádherně, jízdní vlastnosti parádní. Ještě možná trochu užší rukojeti, ocenil bych tlustší, asi uzpůsobené i pro útlé dámské ručky... :)

Motorku bych doporučil pro - Tvl, já myslím, že úplně pro každého. Jasně, kdo chce brousit zatáčky, poslouchat žiletku nad 13k otáček, kdo se neobejdte bez quickshifteru a kdo musí každý den do lesa přes kořeny, tak asi ohrne nos, ale jinak úplně univerzál. Ve městě geniální, rozjezd rychlý a hladký, mapování řazení je parádní, okresky super taky, motor má krásný lineární a hutný zátah, zvukový projev skvělý, neuřvaný ale drsný. Líbí se mi. Motor má slušnou brzdnou sílu, takže ani nevím, kdy zajedu brzdy, asi nikdy, protože stačí ubrat plyn před vesnicí a ani nemusíte dobržďovat :) Kdo má humpoláckou ruku, bude to s ním asi škubat, pro mě naopak výhoda.

Doplňky na motorce - Zadní origo kufr 50L, USB port, držák mobilu, brzo půjdou padáky a asi i sedlo. časem asi i boční kufry i když se dá v jednom jet nalehko a stačil by jen ten zadní. Ve dvou už by asi nestačilo.

Proč jsem vybral tento stroj, hmmm, už jsem psal - doporučení od ostatních, design, motor, jízdní vlastnosti, recenze (i tady na motorkáři.cz), cena, zkrátka mix všeho možného. První dojmy jsou v podstatě skvělé, krom sedla a blinkrů mi to přijde jako skvěle vyladěný stroj, motor, to je fakt požitek, zabírá hned, v jakékoliv rychlosti a je tak nějak jedno, co mám zařazeno. Najeto zatím jenom 400km, takže je stále v záběhu, nenakládám tomu, netočím nad 5000 ot., nepodtáčím, jezdím jenom mimo dálnici atd... Takže snad později. Asi nebudu nijak vybočovat ze zkušeností ostatních, neřídil jsem moc jiných motorek kromě prehistorických Jaw a Čezet :) Takže nemůžu srovnávat, ale je fakt neskutečné vidět rozdíl generací. Tuhost, stabilita, zrychlení, hladkost rozjezdů, prostě všechno je úplně jinde. Jo a displej - je dokonalej! Na slunci, ve tmě, prostě kdykoiliv je skvěle čitelnej, máte tam dost informací včetně venkovní teploty a teploty oleje, hodin. Paráda.
Přikoupil jsem zadní originální 50L kufr a je sice trochu těžší, ale zato pevný, lehce se sundává a myslím, že i sluší víc než neorigo Shady atd... Doporučuju. Mám i držák na mobil Shad a USB port, držák je ok, možná trochu vibruje a přemýšlím, že to zkusím vyřešit něčím pevnějším.
Výtky k plégu.. No asi tak, ve vysoké pozici dělá trochu rámus, takže ho mám pořád dole, pak je to ok. Mám helmu HJC RPHA 11 Carbon, je skvělá, lehká, vítr mi netrhá hlavu a i při tomhle plégu je to v pohodě. Nedokážu posoudit, musel bych nasadit jiné plégo a porovnat. Nemám s tím zásadní problém.
Spotřeba - no nevěřím vlastním očím. Je to nový, nezajetý, čekal jsem něco kolem 5 litrů a po prvním tankování, jestli nekecá počítadlo kilometrů, tak reálně 3.6 l (přes spritmonitor.de), displej ukazoval 4.1 l. Jako nejezdím naplno, to ne, ale tohle? Jestli to takhle bude pokračovat, bude to jezdit za míň než babeta. A přitom si člověk užívá a neloudá se. Uvidím, jak to bude pokračovat po pár dalších natankování. Zatím naprostá spokojenost a nevěřícné pohledy na displej.

Myschan
Myschan napsal 17.05.21 v 07:50 10b.

Ať slouží a nosí radost

ALFA70
ALFA70 napsal 01.01.21 v 18:45 10b.

Tracer 700 (2018) po 16000km spotreba 4.1

Dědek49
Dědek49 napsal 19.09.20 v 18:09 10b.

Mám ji od dubna, 6500 km, spotřeba 4,1 l. Ať ti slouží a kolama dolů.

vena-x
vena-x napsal 23.08.20 v 14:19 10b.

vencysta
vencysta napsal 10.08.20 v 13:40 10b.

Fajn stroj