Suzuki GSX-S1000 (2015)

Vlastník litrovyesvecko
Vloženo 21.9.2020
Aktualizováno 21.9.2020

Moderní naháč na víkendové létání

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - Perfektní ovladatelnost a brzdy. Síla motoru Pro mě velmi dobrý posez Štve mě "ucukanost" při velmi nízkém zatížení motoru. A také chod plynu on-off, což vylepšil chiptuning a dávkování výkonu se dost zjemnilo.

Motorka se hodí na okresky i rychlostní silnice, ale jak je zvykem, na nakedu to dost fouká . Město je utrpení, díky projevu plynové rukojeti... On-off. Nic mezi asi není... Zlepšení přinesl nedávno instalovany sw od ok-chip a výkon je davkovatelny. Motor je fakt silný, podvozek je tak akorát tuhý a seřiditelný. Potěší kontrola trakce, kterou jsem přepnul na nejvyšší citlivost (TC3) jen při dešti a další projížďku jsem se tlemil, že při jízdě na Český Dub bliká kontrolka. ABS zasáhne doopravdy až při náhlém prudkém brzdění, při normální ostřejší jízdě nic, což je dobře. Cestovat na tom nikam nebudu, je to přeci jen nahaty "supersport" a spolujezdkyne po 200km umírá a studuje jízdní řády autobusů. Jedina záporná vlastnost je ta ucukanost při nízkém zatížení motoru... Např. 60km/h,3rs,3700ot/min v koloně vozidel a poskubava... Neumí jet v režimu "ani plyn, ani brzdění", ale milimetr pootocite rukojeti a je klid... Jenže zrychluje a musíte ubrat, pac před vámi je auto (v té koloně) . Uvidíme, je objednaná na servis... Seřízení klapek atd snad pomůže.
Celkové je to ale fakt hodně dobra motorka.

litrovyesvecko
litrovyesvecko napsal 29.12.21 v 22:38

HiddenSnake napsal 15.04.21 v 10:22 10b.
Pekna ... sem si nedavno koupil 2021 verzi. Jak si spokojeny s tim Ermax stitkem? Koukam se taky na nej, ale chci tu svetlejsi matnou variantu.

Ahoj,
štítek podle mého názoru vypadá nejlépe ze všech nabízených. Zpříjemnil jízdu na naháči...do cca 180km/h je nápor na přilbu snesitelný, ale pozor...změní proudění kolem helmy a moje přilbice vyluzuje nepříjemný zvuk od 120km/h... jasný, koupím novou (vhodnou na naháče - už nikdy odklápěcí!!!) a uvidíme.

HiddenSnake
HiddenSnake napsal 15.04.21 v 10:22 10b.

Pekna ... sem si nedavno koupil 2021 verzi. Jak si spokojeny s tim Ermax stitkem? Koukam se taky na nej, ale chci tu svetlejsi matnou variantu (mam sedou moto).

cyyra
cyyra napsal 20.01.21 v 08:02

litrovyesvecko napsal 21.10.20 v 22:17

Tak v servisu Suzuki mě byla nabídnuta nová řídící jednotka. Po přečtení komentářů cyyra ji měnit nebudu. Podle sdělení importéra je to vlastnost modelů 2015-2016. Pokuď poškubává i 2020 tak dát 23000,- za novou ECU motoru je nesmysl...nechápu, co by kromě software mělo být v jednotce špatně. To neexistuje Flash? Nebo je chyba jinde?

Já spíš myslím, že problém bude mechanického rázu, možná ta klapka ve výfuku, ne přímo v ECU. Pravda, ale je, že od 2019 je ECU jiná. Kdo by to chtěl řešit, tak doporučuju stránky gsxs1000.org. Tam se dá zjistit trochu víc. Osobně bych to řešil, ale až po skončení záruky, protože bez větší zásahů a úprav techniky se to asi neobejde.

allek
allek napsal 08.01.21 v 15:00 10b.

Zdravim - mám to samé z r.2017 a mně to necuká. V letě to skusím při 3rs. Možná seřídit min. vůle na plynu. Já to jezdím na 2.Přeju pěkný den i na Dubí-tam jezdí každý. Ted ji nabízím k prodeji.

litrovyesvecko
litrovyesvecko napsal 21.10.20 v 22:17