Suzuki GS 500E (1997)

Vlastník McPitris
Vloženo 19.3.2021
Aktualizováno 19.3.2021

Spolehlivá, lehčí a pohodlná motorka.

Kawasaki ER 5: Naskytla se pěkná cena Gska. Navíc, chtěl jsem spíše 4val.

První dojmy - Po slezení z Honda CB500F, kterou jsem měl v autoškole to bylo úplně něco jiné. Jiný posed, menší váha a v kolenou užší nádrž. Poté, co jsem si zvykl na jiný posed (což netrvalo dlouho) jsem se cítil bezpečněji v náklonu než na CB500F. První co mě fascinovalo byla nevšední barva, kterou jsem si ihned zamiloval.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji začátečníkům na vyježdění. Nižším ženám, které mají problém dosáhnout na zem, motorka mi přijde nižší.

Doplňky na motorce - Padací protektory (rámy), vyhřívané rukojeti, laďák, držák na mobil včetně nabíjení, kufr

Ovladatelnost:
Motorku bych zařadil do kategorie lehká motorka a její ovladatelnost je parádní. Při naklopení do zatáčky, motocykl krásně spolupracuje bez žádných řečí. Pokud je správně obutá tak i při mírném naklonění do zatáčky vám motorka pomůže a sama se krásně "položí" a v zatáčce drží stopu.
Na brzdy si také nemohu stěžovat. Pokud je potřeba nějakého toho nouzového brždění a dojde k zablokování zadního kola tak motorka je zvládnutelná a dá se tento "smyk" krásně ubalancovat.

Výkon/Rychlost:
Po cca 4-5 letech na této motorce mohu říct, že jsem byl spokojen. Pokud člověk jede sám, výkon (33kW) na předjetí jakéhokoliv vozidla byl dostačující. Pokud bylo potřeba předjet auto, které už 100-110 km/h jelo, tak tam je bohužel potřeba počítat s časovou rezervou a mít jistotu, že je dostatek času na předjetí, jelikož kolem 100-110 už se motorce nechce extra moc zrychlovat.
Moje maximální rychlost na tomhle stroji byla 150km/h což někomu může přijít málo, ale na vzhledově "malou motorku" (tento ročník) si myslím, že slušný výkon. Oficicální maximální rychlost (v TP) by měla být 170 km/h, nicméně jsem staříka netestoval.

Benzín/Rezerva:
Pokud se nepletu velikost nádrže této motorky je 17l. Pokud jsem měl méně benzínu a blížil jsem se k přepínání na rezervu, motorka v kolenou více rezonovala a bylo slyšet, že brzy přestane jet.
Pokud při jízdě dojde benál, tak za jízdy naprosto v pohodě lze přepnout kohout na rezervu a vesele si svištět dál. Pokud jsem měl v nádrži méně benzínu (a věděl jsem o tom) tak při předjíždění jsem preventivně dal rezervu.
Jednou se mi stalo (a bylo to hodně nepříjemné) že při předjíždění mi motorka začala cukat a řekla: "nene, nakrm mě, nebo nejedu" . A musel jsem zabrzdit a za auto se opět zařadit, jelikož proti jelo další vozidlo. Po přepnutí na rezervu můžete opět pálit vpřed.
Spotřeba se mi pohybovala něco okolo 5l/100km.

Spolujezdec:
Pokud jede člověk se spolujezdcem, rychlost do 120 se dá, ale pak už motorka pořádně nejede (ale to je prostě problém váhy).
Spolujezdci byli vždy spokojení, jelikož díky kufru se cítili bezpečněji a měli určitý "komfort".

Úložný prostor:
Úložný prostor vhodný tak pro lékárničku a možná nějaký klíč, jinak nic moc se čekat nedá. Využíval jsem kufr, který motorce na celkovém vzhledu ubere nějakou tu hvězdičku, ale využití toho úložného prostoru (kufru) je něco tak praktického, že jsem ho tam nechal. Pokud se člověk potřebuje někde na výletě vrtat v motorce, stačí 2 klíče a jeden šroubovák, a do důležitých částí motorky se dostanete.

Stimul11
Stimul11 napsal 22.03.21 v 16:33 7b.

.přesně napsané, taky jsem ji měl 4 roky, super na naučení, nebo pro ženský anebo kdo není náročný stačí, jinak opravdu neporuchová, klidná,lehčí a dobře ovladatelná...a to jsem měl ročník 1994...naprostá spokojenost

milec
milec napsal 22.03.21 v 03:52 10b.