Yamaha XT1200Z Super Tenere (2021)

Vlastník rafanvm
Vloženo 22.3.2021
Aktualizováno 20.12.2021

Je to pořád stejný tank, který zvládne rychlé přesuny i technický úsek s přehledem. Spolehlivost je u mne na prvním místě a proto jsem šel na jistotu.

Motorka koupena od FIRMA:Karel Voborník Motocentrum Vobospe - Neměl jsem na výběr, byl to poslední kousek v republice, tudíž jsem vyrazil směr Chomutov.

Yamaha Tenere 700: Jednu doma v garáži máme a přeci jenom potřebuji více pohodlí pro můj zadek a jít po 13 letech z kardanu zpět k řetězu bych asi už nezvládl.

První dojmy - První dojmy jsou fajn už jenom proto, že jsem si splnil jeden sen a koupil si konečně svoji první novou motorku. Člověk stále řeší životní priority a najednou vám je 50. A vzhledem k tomu, že skončil prodej v EU, byla poslední šance koupit motorku se kterou mám já i spousta kámošů kolem mě jen ty dobré zkušenosti. Tady nebylo už o čem přemýšlet.

Motorku bych doporučil pro - Zkušený vyklidněný motorkář, který chce jezdit v klidu a nepotřebuje mít to nejrychlejší a nejvýkonější enduro na trhu.

Doplňky na motorce - Tak z originálních doplňků je na moto hliníkový kryt motoru, vyhřívané hefty, přídavná LED světla PIAA, hlavní stojan, polepy WC, tankpad horní + boční a další neoriginální jsou boční kufry od Givi 37 + 48 l včetně držáků, Topcase 58 l od Givi včetně opěrky a k tomu vlastní plotna, padací rámy Altraider, padací protektory na osy kol, tankbag 4 l od Givi, laďák MIVV, kryty ABS, rozšíření bočního stojanu, GPS, lámací páčky a ještě přibudou přídavné kryty motoru, kryty vidlic, kryt brzdové zadní nádobky, kryt indukčních cívek, kryt předního svěla a rozšíření brzdového pedálu. Další možná přijdou časem, ale zatím to na začátek stačí. Po záruce budu určitě řešit řídící jednotku.

Po sedmi sezónách a maximální spokojeností jsem vyměnil za novou. Byla to poslední možnost koupit novou poctivou motorku bez zbytečné elektoniky. Nový model pro Evropu se nechystá, nebo letos určitě ne a pokud bude nový model s euro 5, tak to bude minimálně 2 - 3 roky trvat a už tam bude více elektroniky, neboť si to žádá trh. Stále je na tacho 0 km, ale po 80 tkm s předchozí motorkou mě snad už nic nepřekvapí. Je tu navíc tempomat, který určitě využiju na rychlých přesunech. Stavitelné plégo musím ještě vyzkoušet, tak uvidím, jestli budu řešit turistické, nebo mi postačí originál. Více informací je na původním profilu.

Antalík
Antalík napsal 31.05.24 v 11:26

Moc pěkný kousek, ten ti nadělá spoustu radosti.
Zaujal mě v doplňcích, které tam máš "kryt indukčních cívek". To je to, po čem se pídím. Kamarád má Super Tenerku 2012 a řeší vodu zatékající pod fajfky ke svíčkám např. při jizdě v dešti. Následně to cuká při jízdě. Požádal mě, jestli bych mu s tím nepomohl. Zjistil jsem, že se ten kryt dal koupit např. na Ebay, ale nemohu nic najít. Anglični na svých stránkách navlékají ještě jeden "O" kroužek na fajfku a prý to funguje, ale kryt by byl top. Už jsi ho tam měl při koupi, nebo jsi ho tam dodal sám? A pokud ano, kde jsi ho sehnal.
Děkuji Ti za info a přeji mnoho spokojených kilometrů.
Petr

BRUTUSSS
BRUTUSSS napsal 03.05.24 v 22:54 10b.

context
context napsal 10.08.23 v 20:18 10b.

Krásná mašina přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

kulda
kulda napsal 10.03.23 v 09:40 10b.

Krásná taky uvažuji o koupi teď mám jiný styl Yamahy Wild Star 1600 tak nevím jak bych byl spokojený

Ordox
Ordox napsal 15.04.21 v 10:31 10b.

Moc pěkný stroj. Hodně pochodových a bezpečných km. Musím pochválit recenzi u předchozího stroje.