Honda CBR 650R (2019)

Vlastník Rakos93
Vloženo 23.4.2021
Aktualizováno 13.8.2023

Vynikající všestranná motorka, na které se dá jet hodně svižně aniž by jste to čekali.

Honda CBR 500R: U 650R nemusím za 2 roky kupovat jinou motorku

První dojmy - Okamžitě po usednutí jsem cítil váhu 207kg, což byl veliký rozdíl oproti cbr125r se 137kg. Po vyjetí ta váha nebyla cítit a motorka mi hned padla do ruky. Motorka má celkem tvrdě nastavený podvozek, takže přesně cítíte co se děje na předním kole.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil těm co mají rádi sportovní jízdu a baví je vytáčet motor.

Doplňky na motorce - Na motorce dokupovaná krovka zadního sedla, která krásně dotváří sportovní styl motorky a dále quickshifter, se kterým se kvalty sází jedna báseň. Je velmi plynulý a rychlý. Funguje i v nízkých otáčkách. Jen je škoda, že funguje jenom nahoru.

Tuto motorku jsem si vybral, protože se dá zavřít na 35kw pro ŘP A2. Mám na ní najeto okolo 6000km. Jak jsem již psal, tak mám stroj s 35kw, takže nemůžu říct jak jede s plným výkonem, ale i s těmi 35kw motorka jede skvěle. Motor jde moc hezky a plynule, nemá uškubanou reakci na plyn a jede víceméně pořád. Můžete jet na šestku jak 180km/h (cca maximálka s 35kw), tak i 30km/h. Motor prostě odpustí každý kvalt v jakékoliv situaci. Spotřeba je okolo 5l/100km a to při hodně svižné jízdě. Co se týká podvozku, tak na okruh je motorka lehce měkká a na rozbitou silnici tvrdá. Za mě tahle motorka nejvíc patří na hezké klikaté okresky a na nich se nejčastěji, my motorkáři, pohybujeme. Na těch je motorka naprosto skvělá a dovolí vám hodně velký náklon s perfektní odezvou od předního kola. Mě osobně nevadí, že podvozek není nastavitelný, protože mi takto vyhovuje. Brzdy jsou naprosto skvělé. Motorku jste schopni zastavit na fleku, ale nejsou kousavé a dají se skvěle dávkovat. Pokud chcete jezdit ve dvou na dovolenou, tak to určitě půjde, ale spolujezdec bude trpět. Prostě a jednoduše má spolujezdec hodně zalomené nohy. Je to spíš na kratší výlety do 100km. Úložný prostor pod sedlem je tak akorát na lékárničku, peněženku, mobil a nic víc se tam nevejde, ale mě osobně to stačí.

big
big napsal 03.06.21 v 10:52 10b.

Zdar, taky ji mám a dělám trochu " tuning". Krovku máme stejnou, jiný plexi ,ale chci se zeptat, jak si vyřešil džák SPZ. Popř. dej prosím kontakt na výrobce. Něco jsem hledal od barakudy a jiných, ale ne vždy to je tak ok. Buď tam chybí odrazka nebo to chce jiný blikače apod. díky.

VendyCBR
VendyCBR napsal 03.06.21 v 09:44 10b.

Rakos93
Rakos93 napsal 26.04.21 v 10:52

zimirekm> Ano krovka je original Honda. Je sice z plastu, ale kvalita zpracování je super. Kdyby jsi chtěl koupit origo, tak stojí myslím něco okolo 5 tis.

maxx101
maxx101 napsal 26.04.21 v 09:03 10b.

zimirekm
zimirekm napsal 26.04.21 v 08:54 10b.

Ahoj. Prosimte ta krovka je origo? Pokud neni, jak je to s kvalitou te krovky? Koupil jsem si CB 650 R 2021 a na tu jsem videl od Hondy jen jako hlinikovy kryt. Jelikoz mam cervenou chromosphere, libila by se mi vic prave ta cervena. Jinak rozhodne lepsi nez CBR 500. Motor je tam uzasny,jako cele moto, ale proste ctyri hrnky je neco jineho a hlavne by ti byla za rok slaba.