Harley Davidson XL 1200CX Roadster (2016)

Vlastník _v_o_j_t_a_
Vloženo 8.5.2021
Aktualizováno 11.5.2021

nádherná, úžasné zrychlení, super zvuk

Indian Scout: Cena..
Yamaha XV 950/R/Bolt: dobrej stroj, ale vůči HD a Indianovi.. bez emocí.
Harley Davidson XL 883N Iron: neoslovil mě motoricky, příliš tvrdý, už fakt moc

První dojmy - poprvé jsem ji zkoušel 2.12. při dvou stupních nad nulou. kromě zmrzlých prstů na rukou si pamatuju přesně ty tři body z minulého odstavce - efekt, zrychlení a zvuk.

Motorku bych doporučil pro - Naprosto ideální na cesty po městě a okolí; vyjížďky max do těch 400km. Při dlouhých cestách už kompromisní - jako jde to, není to křeč, ale... na to jsou jiný stroje.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky, otevřené sání, laděný výfuk, brašny sportster, plexi..

Jedna z prvních věcí, kterou si připomenu při každém startu a nikdy se neomrzí - bezklíčkové startování. Je to nesmírně pohodlná a praktická věc.
Roadster je extrovertní motorka, i ve skupině s ostatními motorkami je pozornost převážně upřena na vás. Ta moje má mj. laděné výfuky a ty k tomu být středem pozornosti přidávají ještě víc.
Spotřeba se drží za prvních cca 1.200km někde kolem pěti litrů. Hladové oko se rozsvítí cca po 170-190km jízdy, člověk pak do 12.5l nádrže natankuje kolem devíti litrů. Liší se citelně město/okolí, cca 20%; mj. i proto, že využívat parádního rozjezdu na světlech je příšerně návykové.
200km je i strop pro to, kdy už nejpozději fakt budete chtít udělat přestávku, ale po natankování a nezbytném kafi na pumpě už se zas člověk těší na další jízdu. Motorka má malý štít, který podle mě neprospívá úplně vzhledu, ale umožní pohodlnou rychlost někde kolem 120km/h.
Je to asi klišé, ale HD má prostě svůj svět. Zařazení jedničky je provázeno krásně mechanickým bouchnutím, vibrace válců při neutrálu je viditelná a citelná, ale to je to přesně to, co vlastně chcete. Řazení je jinak krásně přesné, brzdy díky dvoukotouči vepředu v pohodě dostačující. Je to floutek, který brutálně duní, má 10/10 za styl, ale cestování (i na delší vzdálenosti do nějakých 400km/den) na něm je překvapivě v pohodě snesitelné.

Sečus
Sečus napsal 07.07.21 v 10:35 10b.

Hezký, stylový Haryk a ten štítek se k němu hodí. Hodně dalších zážitků přeji.

alesvagner
alesvagner napsal 11.05.21 v 10:14 10b.

pkkaca
pkkaca napsal 10.05.21 v 00:20 10b.

Paráda

vilem_i_am
vilem_i_am napsal 09.05.21 v 17:55 10b.

CX je podle mě ten nejsportovnější sportster. Pěkná motorka.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.05.21 v 12:25 10b.

Vypadá dobře, hezky jsi ho popsal. Tak 10 bodů !