Yamaha FJR 1300 (2004)

Vlastník koppa
Vloženo 27.7.2021
Aktualizováno 27.7.2021

Super pohodlný cesťák s výkonem na rozdávání. Překvapila.

První dojmy - Musel jsem si zvykat. Je to přece jen kus motorky a není to hned v ruce. Kor když jsem dlouho nejezdil a před tím jsem měl Suzuki Gsf 600N. To je daleko mrštnější.

Motorku bych doporučil pro - Vyježděným motorkářům a cestovatelům.

Doplňky na motorce - Zadní kufr GIVI e55,padáky, pav 40

FJRko má přeci jen cca 260kg. Při rozjezdu je jako autobus a ze začátku jsem pomalu nedýchal jak mě to fascinovalo. Jízda je prostě super - do zatáček, ale opatrněji, je to přeci jen bus. Pohodlí je fámózní. Nastavení podvozku bych řekl, že je jak u super sportu. Dá se nastavit tuhost, odskok a další věci.
Jen ty brzdy nejsou tak ostré. Docela se do nich musí člověk opřít. Mělo by to zlepšit lepší hadice brzd. To budu řešit, jsem zvyklí na lepší odezvu. Tohle je jak máslo. To jsem vyměnil brzdovku i píst v nádobce (nebylo to potřeba). Furt jak máslo?.
A pak ten motor. Při rozjezdu tahá, ale nevyděsí. Do doby než začnete točit 5tis a dál. To se začnou dít věci. Z beránka se stane bestie, která nemá dost. Jediný co je asi o zvyk tak při nízkých otáčkách je ucukaná a musí se pracovat se spojkou. To u Bandita neznám (při popojíždění a pomala jízda). Ale když se točí nad 2500 tak super. Dá se na 5ku jet i 50km/h. Není to ono, ale neřekl bych že se podtáči.
Je to super motorka na dálky a dobrodružství. Na lepší jsem nejezdil.