Kawasaki Versys 1000 (2021)

Vlastník Bahys
Vloženo 30.8.2021
Aktualizováno 6.4.2022

Pěkná, zelená. Krásně jede, krásně brzdí, je pohodlná.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice) - Prodejce super. Na co jsem se zeptal, to mně zodpověděl. Do ničeho mě nenutil, předváděcí motorku bez problémů půjčil k vyzkoušení. Motorku mně dovezli až domů. Prostě OK.

Suzuki DL 1050 V-Strom XT: Nebyla skladem, nemožnost vyzkoušet.
Yamaha Tracer 9 / 900: Neměl jsem příležitost ji ani vidět na živo ani vyzkoušet.

První dojmy - Prostě se mi líbí. Zatím jen a jen nadšení. Jsem kochací typ, nepotřebuji rvát asfalt ze silnice, ale můj první dojem - "ku--a to jede". Po vyzkoušení jsem zjistil, že to bude ta pravá a pohodlná. Nepotřebuji terén, tak 17-kola OK a čtyřvál je taky příjemná změna. A chtěl jsem něco silnějšího než je 650.Jinak v-strom 650 byl hodná a spolehlivá motorka. Ale změna je změna. Pro mě Kawa fakt jede jako tank prostě bomba.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že se každý musí rozhodnout sám. Nutno vyzkoušet, něco o jednotlivých modelech načíst a pak se musí stejně každý rozhodnout sám. Prostě na mě zapůsobila při vyzkoušení jak jízdním projevem tak i vzhledem. Je fakt pěkná. Mezi Kawou Versys 650 jsem se rozhodoval, už když jsem kupoval stromka 650 XT, ale v kategorii 650 dvouvál vyšel pro mě tenkrát stromek lépe. Versys 1000, ale je zase úplně o něčem jiném. Myslím, že je fakt škoda jak pro potencionální kupující, tak i pro prodejce, že modely motorek nejsou skladem a nebo ne vždy jsou k dipozici předváděčky na půjčení, aby si je lidi mohli osahat, vyzkoušet a rozhodnout se.

Doplňky na motorce - Padací rám SW-Motech, tankpad.

Zatím zajíždím, tak že zkušeností minimum. Ale pokud mám napsat první zkušenosti tak jak už někdo psal, dělá mi někdy problém trefit neutrál, ale věřím že je to o cviku. Jinak to řazení je fakt jemné a velice příjemné. Váha opravdu v pohodě, samozřejmě tlačit ji 10 km k benzince bych nechtěl. ale pro jizdu a nutnou manipulaci např. v garáži nebo při parkování ok. Výhodou větší váhy je, že při jízdě není tak citlivá na vítr oproti předchozímu stromku. Brzdy dle předchozí moto taky super. Co musím zdůraznit, že kolegové v Japonsku fakt mysleli, když dávali centrální stojan, je perfektně umístěný. Po zkušenosti s menším stromkem, kdy jsem s ním někdy zápasil, jsem se toho bál jako čert až budu budu dávat těch 250 kg v garáži na centrální stojan. Ale je to pecka jak to jde úplně lehce. Celkově je to samozřejmě motorka v porovnání s mou předchozí o několik tříd a generací dál. Ikdyž nemohu porovnat se svými dalšími adepty, tak nelituji. Věřím že jsem vybral dobře. Fakt se mi moc líbí a za mě obrovská spokojenost. Jinak ještě jednou o bývalém V-stromkovi 650 XT jen a jen dobré.

Yeti-650
Yeti-650 napsal 05.08.22 v 20:07 10b.

Aááá - KÁMOŠ - co nejen poradí . Moc pěkný stroj a si piš, že vím o čem mluvím = už ho jezdím 3 měsíce .
Souhlas s tím co píšeš. Také trochu bojuji s neutrálem, ale to se poddá.
Ale mám na Tebe dotaz, tedy jestli mohu - když nastartuji a je jedno je-li Mazlík studený nebo ne - na neutrálu mi kolísají otáčky. Jak to máš Ty?
Jo a dovol mi ještě jeden dotaz - dva ze čtyř svodů jsou zbarveny do modra více - je to normální?
Předem děkuji za odpověď - tu můžeš klidně do soukromých.
Tak ať slouží a snad se někdy potkáme

hondaxs
hondaxs napsal 09.09.21 v 20:48 10b.

Ahoj super volba, taky jsem nadšený. Jinak motorka má tzv.vyhledavač neutrálu je to v příručce...Pokud motka stojí a máš tam jedničku, tak nahoru nic jiného nedáš než neutrál. Ale jde to samozřejmě i při dojíždění když si zvykneš. Převodovka u tohoto stroje je perfektní

Paulano
Paulano napsal 06.09.21 v 17:27 10b.

Moc hezká, taky jsem o ní uvažoval.. Tak ať slouží a kolama vždy dolů!

vopák
vopák napsal 05.09.21 v 13:15 10b.

Parádní je..užívej