Suzuki DL 650 V-Strom (2012)

Vlastník jelda-f
Vloženo 28.10.2021
Aktualizováno 25.2.2024

Jelikož jsem pár V-Stromů měl, bylo jasné, jaká budou očekávání. Za mě určitě zlepšení co se týče různých fičur jako ukazatel zařazené rychlosti, okolní teplota nebo spotřeba. Jinak krom designu se tam téměř nic nezměnilo.

Honda XL 700V Transalp: 5-ti rychlostní. Na delší přesuny to fakt chybí. Cenovka vzhledem ke stáří.
Yamaha XT 660 Z Tenere: Taky 5-rychlostí a předpokládám, že u jednobuchu budou také vibrace jak u DRZ400. Takže už to pak rovnou budu směřovat na T7 ;)

První dojmy - První dojmy. Nízká motorka, řidítka také, posez klasika, jen jak mám nové boty, tak se tam správně uvelebit a na mou výšku 182 cm na mě trošku víc fučí.. Ale zase pohodlná na cestování, offroad po menších úpravách taky dá (žádná divočina) a prostě poctivý véčkový dvouvál!!!

Motorku bych doporučil pro - Už jsem někde psal, ale určitě bych se nebál říct pro začátečníka (výkon se dá určitě omezit). A pro někoho kdo fakt nepotřebuje nic extra silného, ale pohodlný a spolehlivý stroj na cestování, se kterým se dostane skoro všude.

Doplňky na motorce - Zvýšení řidítek a podvozku, deflektor, vyhřívané hefty, vypínání ABS, zásuvka na 12V, šusplech, padáky, držáky brašen/kufrů, blástry a dále budu pokračovat...

Když jsem na DRZtku zkoušel odjet něco ke 200km, tak to bylo fakt utrpení. Obdivuji lidi, co na tom dokáží jet dlouhé štreky. Prostě když má člověk cestování v krvi, odjede to na čemkoliv. Mít DRZ jako další motorku, to bych si pískal. Takže nastal čas výběru.

Vybíral jsem mezi střední kubaturou a taky cenovka rozhodovala. Volba padla zase na V-Strom, ale trošku mladší model. Jak má člověk rodinu, dům, tak času není nazbyt, ale s tímhle jsem si byl jist, že chybu neudělám a taky že ne.

S motorkou mám za letošek najeto přes 6000 km a nemůžu říct jediného špatného poznatku. Motorku jsem si samozřejmě upravil dle obrazu svého (vyšší světlá výška, zvýšení řidítek, atd. a budu v drobných úpravách pokračovat). Chci na ní cestovat a nejen po silnici, ale také i trošku do terénu, proto jsem taky obul Mitas E07+. A pro letošek jsme navštívili i kousek TCT a je to super!!! Takže terénu se také nezalekne.

Spotřeba je také příjemná. Jezdím cestovku kolem 100 - 110 km/h a spotřeba kolem 4,7L/100km.

Časem zase něco doplním. Každopádně jsem věděl co od toho očekávat a proto V-Strom.

Kdyby někoho zajímal další vývoj V-Stroma a kde s ním všude cestuji, mrkněte na FB stránky "Nejennamotorce"

petr13
petr13 napsal 31.10.21 v 20:37 10b.

valasek
valasek napsal 31.10.21 v 16:25 10b.

Suoer volba , taky jsem ho pár let měl. Dnes mám jeho mladšího brášku a taky

zeke11
zeke11 napsal 28.10.21 v 19:44 10b.

Dobrá volba a hezká barva...