Honda XBR 500 (1987)

Vlastník čiky
Vloženo 23.11.2021
Aktualizováno 13.12.2021

Ešte vtedy ku VX-ke a BMW R 1100 R som si spravil radosť k šesťdesiatke a kúpil som si v Poľsku od súkromníka XBR 500 so špicovými kolesami.

Motorka koupena od z Polska

První dojmy - Dovtedy som mal pohodové skútre a motorky skôr cestovné, posed na XBR-ke ma priam nútil ťahať za plyn. Hoci som mal iba 29 koňovú verziu, jazda na nej bola velký pôžitkom.

Motorku bych doporučil pro - Odporúčal by som ju skôr skúsenejším jazdcom. teraz to vyzerá, že som začiatočník a neviem sa ovládať.

Doplňky na motorce -

Nič som nedodával, okrem smeroviek (boli ochabnuté skoro do pravého uhla) a prekrytu zadného sedadla, lebo som chcel aby bola čo najviac v originálnom stave. Menil som predný brzdový valček, predný kotúč, ľavú vidlicu, kompletný reťazový kit.

Dávno sa mi páčila, v podstate už továrenský café racer. Najazdil som na nej síce len okolo 2 000 km, ale v tom čase som mal 4 motorky tak som na nej jazdil fakt len vo sviatok. Nízka váha (všetky ostatné som mal vyše 200 kg), slušná akcelerácia, veľmi dobré brzdy (keď som vymenil valček aj kotúč), na nádrž som najazdil okolo 400 km. Najlepšie som si zajazdil po úzkych točivých cestách v okolí Banskej Štiavnice. Zhodou okolností sme sa tam aj rozlúčili, keď som sa pri jednom návrate z Počúvadla nechal moc uniesť (u nás sa hovorí: bov som fascinuvaný), nezvládol som jeden horizont a asi v 60-ke som išiel pozbierať kvetinky na priľahlej lúčke. Motorka padla do trávy, ja ešte na pomedzie asfaltu a jarku. Motorka nebola veľmi zničená, mala rozbitú parabolu, zlomený ľavý držiak svetla a pár škrabancov na ľavom výfuku. Ako sme tam čakali s kamarátmi na odvoz (fakt ten asfalt dosť bolel), v slabej chvílke som sa zamyslel a povedal, že keď ju nepredám, tak sa na nej isto zahluším. Čo som nemal robiť, lebo Martin na to v sekunde zareagoval a stal sa jej novým majiteľom. Náhradné diely boli drahé jak šlak, ale pri takejto motorke sa na to nehladí. Napr. prekryt zadného sedadla stál 80 e plus poštovné z Holandska.

zdenekgsxr
zdenekgsxr napsal 21.12.21 v 16:34 10b.

Pěkná mašina