Fantic Caballero 500 rally (2021)

Vlastník MGV7
Vloženo 9.3.2022
Aktualizováno 9.3.2022

Lehký scrambler na poznávání okolí z jiné perspektivy.

Motorka koupena od FIRMA:AIRMOTO (Prostějov 1)

Triumph Scrambler 1200: Zbytečně drahá na zahazování a těžká na zvedání někde v koleji od traktoru, na mě už dost vysoká, ale musí to být peklostroj, ten motor znám a je to pecka.
Moto Guzzi V85 TT: Není tak moc do terénu, těžší, když se postavím do stupaček, držáky zadních prostě překáží.

První dojmy - Obratná je skoro jak kolo, pěkně střílí do origo Arrow laufu, nenutí člověka úplně spěchat. Projede polem, škarpou, kde je potřeba a kam odvaha jezdce dovolí. Když už ji musí člověk zdvihat, je to rozdíl oproti 200+Kg motorkám.

Velmi rychle po koupi Thruxtona jsem zjistil, že na polňačky to úplně nebude. Takže co s tím? No scrambler. Jakej? Lehkej. A kolik je lehkejch scramblerů? Možná ještě SWM Six, ale ten má menší výkon a zdvihy nebo CCM Maverick, nádhera, ale jaká je dostupnost a cena . . . Takže Fantic Caballero 500 Rally!
Dovozce Fanticu mám za kopcem, takže volba byla jasná.
Motorka jede v terénu ale i na silnici nečekaně svižně. Michelin Anakee Wild sedí na asfaltu pěkně, v terénu taky supr, na bahně to klouže jako na saních. 200mm zdvihu je na využití motorky víc než dostačujících. Přední kolo by mohlo být větší a mít užší gumu, ale zas už by to k tomu nepáslo po stránce designu. Budík jsem nějak nepochopil, ale stejně sleduju jen orientačně otáčky a rychlost, takže stačí.
Tento typ motorky dává člověku naprostou svobodu v tom, kam může jet a to mě na ní prostě baví.

JA-NE
JA-NE napsal 16.05.23 v 11:42 10b.

Teda jako... ehm. vkus mas Dobry vyber tiez sa mi velmi paci.

MaloPes
MaloPes napsal 26.05.22 v 10:27 10b.

Ahoj, doplnis prosím nějaké zkušenosti?
Také jsem o ni přemýšlel a nakonec vyhrála MG Speciál… tím ze jsi měl Stone, tak bych rad slyšel tvůj názor… atd. Diky moc!!!

Četař-david
Četař-david napsal 06.05.22 v 10:16 10b.

Pěkná, dnes lituju že jsem nepřidal pár peněz a nekoupil Rally. Jinak velké díky za manuály všechny jsem je stáhnul

JA-NE
JA-NE napsal 31.03.22 v 12:03

teda poviem ti.. vkus na motorky teda mas

john-mcclane
john-mcclane napsal 18.03.22 v 09:56 10b.

Za 10 předsedo