Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník Hixter
Vloženo 12.5.2022
Aktualizováno 12.5.2022

Super stroj, zvládne vše co po něm chceš.

Motorka koupena od Piwell (Beroun-Centrum)

První dojmy - Moc se mi líbil projev motoru, zvuk laďáku i příjemnej posez. Naopak při první zkušební jízdě jsem si všimnul, že se zavírají řidítka, ale nové pneu to vyřešily.

No motorku jsem si vybral kvůli více aspektům.
1.) Měl jsem šestkovýho Fazera a byl jsem s nim spokojenej.
2.) na FZ1 jsem slyšel skoro jen samý pozitiva.
3.) Chtěl jsem něco na čem by jsme s přítelkyní mohli trochu víc cestovat, ale zároveň když budu mít náladu se vyřádit, tak ten výkon(ale i dost slušnej podvozek) tam bude.
4.) cena
5.) plně stavitelnej podvozek, páč jsem hračička, ale taky už je to pro mě takový "must have". Na Gsxs 750 mi to chybělo.
6.) 110kw :D

Asi bych těch aspektů sesmolil víc, ale myslim si, že není třeba.

A teď pěkně od začátku. Prodejce byl fajn týpek a koupě proběhla rychle a bez problému.
Vzhledem k tomu, že máme v plánu v létě Chorvatsko, dal jsem motorku do LTR moto na zkontrolování ventilových vůlí, přetěsnění a vyčistění vidlí, výměnu chladící kapaliny a přezutí na moje oblíbený MK3.

Od tý doby všechno super a s Fazerem jsem moc spokojenej. Jede to až až, na zadní jde krásně i na dvojčičku, brzdí to skvěle(možná časem pořídím pancéřky) a po nastavení podvozku na svojí váhu a styl jízdy je Fazer docela dost obstojnej oponent i vůči novějším strojům. Samozřejmě záleží kdo sedí za řidítkama a co si ten dotyčnej dovolí, jak zná danou silnici atd atd, ale dá se s ním jet hodně rychle a zároveň bezpečně a pohodlně.
Ve srovnání třeba s tím gsxskem je Fazer takovej trochu pocitově těžkopádnější a není tak moc "user friendly" jako sůza. S tou se dalo jet fakt kudlu a člověk se u toho ani moc nenadřel. Oproti tomu fz1 chce od pilota trochu víc iniciativi,pozornosti a to ne jen kvůli tomu, že nemá TC nebo abs..

No nic příště třeba zas něco doplním. :)

Hixter
Hixter napsal 13.05.22 v 22:13

Díky chlapi. Přeju super sezónu.:)

biosák
biosák napsal 13.05.22 v 10:56 10b.

Užívej

context
context napsal 12.05.22 v 22:38 10b.

Super mašina, budeš spokojený přejí hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu a kolama jenom dolů