Yamaha X-max 300 (2020)

Vlastník jodamistr
Vloženo 19.8.2022
Aktualizováno 17.2.2024

Pohodlný skútr s dostatečným výkonem i na dálnici.

Honda Forza 350: Spotřeba, dojezd, dostupnost

První dojmy - Jak jsem viděl Maxíka poprvé hned se mi líbil jak je oproti forze vzhledově menší a roztomilý. A musel jsem ho mít. Jenom mě překvapilo jak je sedadlo vysoké a tak jsem i já musel při stání být na špičkách.

Motorku bych doporučil pro - Lidem kteří nemusí závodit, ale chtějí si užít jízdu.

Doplňky na motorce - zadní nosič kufru Yamaha
zadní moto kufr Yamaha 39L ( osobně bych koupil větší, ale skútr jsem koupil i sním a stačí, poděláno brzdové světlo)
origo držák telefonu se zásuvkou
Brašna pod přístrojový panel Yamaha (na pláštěnku a pití super)

Můj předchozí skútr byl PCX a sním mě začala bavit jízda tak ze jsem se rozhodl dodělat velké A abych se mohl projet i na něčem větším, nejsem žádný rychlík takže mi jeho rychlost stačilav ale při předjíždění nebo jízdě ve dvou mu prostě chyběl výkon.Pak přišlo rozhodování zda motorku nebo skútr a vyhrál u mě skútr, jezdím na pohodu hlavně do práce a občasné výlety a nákupy a na to je větší skútr jako stvořený. Uvažoval jsem zase o Hondě ale nakonec jsem vzal yamahu a jsem spokojen.
A jak jezdí, do 140 zrychluje plynule a kontinuálně pak už jenom pomálu. Jel jsem i na výlet s 87 kg batůžkem a nemůžu si stěžovat že by na to Maxík nedával, je cítit ze je zadek níž ale jinak jezdí pohodově. Spotřeba se u mě drží okolo 2,8-2,9 což dělá dojezd okolo 400 km, rezerva začíná svítit okolo 340 km. Motor má pěkný hlubší zvuk a nejsou z něj cítit větší vibrace. Tlumiče jsou tvrdší ale zadní se dají nastavit. Je to skútr pro dobré silnice, dá se sním jet i po polňačkách, ale člověk musí zpomalit, není to žádný offroad. Světla svítí dobře, ale dálkové je takové na okrasu, větší rozdíl když se zapne nevidím. Štít jsem si zvedal na vyšší polohu a nyní je úplně ideální při mé výšce 180 cm. Přední kolo je trochu předkopnuté a do zatáček se více tlačí ale je to o zvyku. Budíky jsou přehledné akorát mi chybí dojezd na nádrž. Překvapilo mě jak málo fouká na ruce diky takovým výstupkům u plexi, dobře vymyšleno. Sedadlo je super mám verzi tech max a nedá se nic vytknout. Posezení je vyšší a jednou jsem málem při zastavení spadl jak jsem se chtěl opřít o patu , ale vše dopadlo dobře musím si zvyknout na špičky. A kufr jedna báseň na nákupu sem do něj dostal 10 mouk, 4 mléka a 4 cukry a ještě nějaké drobnosti.

Kočičinka
Kočičinka napsal 02.04.24 v 13:46 10b.

Tak zas někdy na cestách

Dan66
Dan66 napsal 23.08.22 v 21:14

pěkný skútr i popis.

sfv
sfv napsal 20.08.22 v 20:11 10b.

Super ať to jezdí!