Kawasaki Z900 (2023)

Vlastník TomVersys
Vloženo 11.3.2023
Aktualizováno 12.3.2023

Nadprůměrně výkonný, pěkný, funkční, hodný a spolehlivý stroj. Motorka je vhodná na vyjížďky kolem komína, ale i na delší cestování po Evropě. Záleží, co od ní každý očekává.

První dojmy - Od první chvíle super padnoucí motka, která Vás asi úplně ničím nepřekvapí. Motorka má opravdu dost výkonu a většina jezdců zřejmě její potenciál na českých silnicích nevyužije. Zátah plynu a průběh výkonu není nijak záludný a je opravdu přesně dávkovatelný. Prozatím najeto jen pár stovek kilometrů a bez problémů.

Doplňky na motorce - Držák na mobil SP connect, USB nabíječka M-Style, objímka na tanklock, racing páčky, M-Style mechanický tempomat, brašny SW Motech a válec Drybag 350.

Chtěl jsem silnýho naháče, se kterým budu moci jet nejen okolo komína, ale i na něj pověsit brašny a vyrazit třeba do Alp nebo k moři. Motorka se chová přesně tak, jak jsem očekával. Sametovej motor, naprosto hladká akcelerace, hodně výkonu, super obratnost a možnost pověsit tři zavazadla.

Motorka je spíše vhodná pro jednoho jezdce. Očekávám, že s baťohem někdo pojede pouze okolo komína nebo na kratší výlet. Vzhledem k subtilnímu sedlu(prostě naháč) pro spolujezdce motorka není vhodná na delší cestování ve dvou. Při cestování vám také místo na zadním sedle zaberou brašny, válec aj.

Motor - Výkon 92kW je pro mne na papíru nadprůměrný a opravdu dostačující. Patrně všechny koně nikdy nevyužiju.

Brzdy - Motorka v zájezdu. Brzdy si sedají. Pro běžného jezdce, si myslím, plně dostačující.

Podvozek - Pro běžného jezdce, si myslím, plně dostačující.

Úložný prostor - Žádný Pod zadním sedlem je místo tak max na doklady a lékárničku. Ja koupil brašny SW-Motech a válec Drybag 350. Plus mám tanklock 5l a 15l.

Spotřeba - Motorka se zajíždí. Vypadá to na 5-7 litrů/100km.

Servis, poruchy - Nic

Na žádný detaily to zatím není. S motorkou se seznamuji a zajíždím ji.

NEDOSTATKY:

-TFT displej by toho v roce 2023 mohl umět více (chybí ukazatel venkovní teploty, displej ukáže pouze malou ikonku sluchátka/zprávy v případě příchozí notifikace, displej by mohl zobrazovat pokyny navigace z mobilu)

-Tempomat (i když asi chápu jeho absenci, Z není to cesťák)

-Nehezký držák SPZ

Jojko
Jojko napsal 14.03.23 v 13:46 9b.

Vždy jsem myslel, že tempomat na moto je hovadina, než jsem odzkoušel. Mám ho na Bonneville a také to není cesťák.
Z 900 je pěkná, my pokukovali po RS.

Zombie81
Zombie81 napsal 14.03.23 v 13:22 10b.

Samíc
Samíc napsal 12.03.23 v 20:32 10b.

Brukev
Brukev napsal 12.03.23 v 07:48 10b.

Pěkná recenze super stroje . Máme jednu v Motopartě a je to přesně jak píšeš . Zed už byl v Alpách i v Chorvatsku . Jasný fouká na tom takže nic na dálnice ale s tím se počítá . Velmi rychlá a pěkná motorka …

Kali88
Kali88 napsal 11.03.23 v 21:44 10b.

Hezkej kousek, cesťák bych z toho nečekal, ale sedí to na to pěkně. Přeju samé pohodové kilometry