Keeway RKV 125 (2015)

Vlastník homer_sk
Vloženo 13.3.2023
Aktualizováno 13.3.2023

Ľahká, obratná cestovná motorka s veľmy dobrou spotrebou benzínu, síce vzduchom chladená ale zvládne aj dlhšie dialľky.

Yamaha DT 125 X: Nakoniec som sa rozhodol pre 4t
Honda XR 125: Chcel som enduro ale xrerka má len 7kw a to by so mnpu fakt nešlo
Yamaha XT 125: Za tú cenu čo stoja tieto xtéčka s nájazdom cez 30xxx sa nájdu aj lepšie stroje
Aprilia Pegaso 125: Ako som už písal pred tým rozhodol som sa pre spolahlivejší 4t
Honda CBR 125R: Viem sú lacné a je ich všade ale športa som nechcel lebo sa mi na tom zle sedí
Honda XL 125V Varadero: Drahé s nájazdom cez 40xxx

První dojmy - Keď som prvý krát videl tú značku "keeway" tak som myslel že to bude čínsky shit, ktorý sa pod mojou váhou rozpadne ale po dlhšom objasňovaní som zmenil názor. Keď sme ju prišli pozrieť tak som najprv myslel že či pioniera idem kupovať alebo čo ale napokon sa mi zapáčila.

Motorku bych doporučil pro - Motocykel je vhodný pre začiatočníkov

Doplňky na motorce - Predošlí majteľ na ňu inštaloval akrapović

Vybral som si tento stroj hlavne že mi bol ponúknutý na výmenu za moju MZtu čo som mal (viem veteránisti mi budu chcieť vybiť zuby ,že čo som to spravil za chybu ale tá mz mala hondotu 1000€ na nej nič nefungovalo a večne sa to kazilo tak som rád že som sa toho zbavil) .
Jazdné vlastnosti keewaya sú celkom dobré veľmi dobre sa klopí.
Motor je 4t upravená kópia lifana čo vie točiť až 10 tis. otáčok s karburátorovým výkonom 8.20kW (stačí A1 vodičák).
Predná brzda je dosť slabá na tých 135kg dal by sa ten kotúčik prirovnať k bicyklovému, zadná je zas smrteľná (trošku stlačím páku a už to zablokuje koleso)
Podvozok číňania odflákly, je cítiť každý kamienok po ktorom prejdete.
Ovládatelňosť výborná čo viac dodať keď to je 135kg motorka.
Sedadlo je pohodlné aj pre spolujazdca dá sa vydržať aj 200 km jazda.
Dostal som k tomu jeden kufor do ktorého sa prilba zmestí.
Spotreba úžasná pri týchto cenách benzínu len 2,5 litra na 100km pri normálnej jazde.
Pri regulárnom bežnom servise (olej , brzdy , filtre, pretesnenie karburátora) to vydrží dosť.

Je to cestná motorka ale po poľnej ceste sa dá ísť bez problémov.

pajapaja
pajapaja napsal 17.03.23 v 20:02 5b.

Vasko969
Vasko969 napsal 17.03.23 v 10:45 10b.