Harley Davidson FLTRI Road Glide (2007)

Vlastník alesvagner
Vloženo 18.4.2023
Aktualizováno 5.9.2023

Není to tak dlouho, co jsem tvrdil, že bych si takovouhle motorku nikdy nekoupil. Teď si neumím představit, že bych takovou motorku neměl.

První dojmy - Je to koráb, rozložitá, těžká, velká, pohodlná věc. Neuvěřitelně jiná než cokoli, na čem jsem dosud seděl. Váha a rozměry samozřejmě budí respekt, ale když člověk není úplný začátečník, dá se to.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro zkušenější jezdce, pro ty, kdo mají rádi H-D, pohodlí, lepší ochranu před počasím, najezdí hodně km. Tyhle motorky se hodně tuní, dostupné je asi úplně cokoli, co si kdo vzpomene. Já jsem zatím u základu a jsem spokojený.

Doplňky na motorce - Na motorce je jen původní vybavení, tempomat, rádio s CD, CB vysílačka, vyhřívané rukojeti, ochranné rámy. Dodám asi jen držák na telefon, jinak se mi líbí, jak je.
Naopak jsem sundal ochranu nohou a deflektory v kapotáži, vůbec na mě nefoukalo a bylo mi horko. Taky jsem sundal Tourpack, ten velký kufr nahoře a nepoužil ani opěrku, která k tomu byla a dala se nasadit, když byl ten horní kufr pryč. Kazilo to linii.
Jo a dal jsem tam přední blatník z Fat Boye, ten původní se mi nelíbil.

Nevím, jak se to celé semlelo. Jak jsem se dostal k H-D jsem psal u Sportstera, prostě jsem chtěl zpátky k základům ježdění na motorce, jen motor, dvě kola, žádnou velkou elektroniku, kosmické materiály a technologie. Nešel jsem po H-D, i když jsem po nich už nějaký čas pokukoval. Ale Sportster mi sedl dokonale.
No jo, jenže soused (měl Sportstera a má Electru) mi říkal, že mi dává rok, maximálně dva, než si koupím velkýho H-D. Nesmyl, povídám, já bych takovej těžkej krám nikdy nechtěl, co bych s tím dělal. No a o rok a půl později...
Jednak jsem si nějak udělal vztah k té značce, ne že bych měl od H-D i pyžamo, ale ten celek mě baví. A jednak jsem prostě začal mít pocit, že se mi ty jejich velké motorky asi líbí. Pak už jsem věděl, že to musí být Road Glide a když se pak jedna objevila, šel jsem do ní.
Jízda je na ní parádní, váha je negativně znát jen při manévrování na místě nebo velmi pomalé jízdě, to je potřeba dát pozor. Pak už je ale výhodou a jízdě dodává plavnost. Motorka brzdí mnohem líp, než jsem čekal, úplně v pohodě, taky to jsou kotouče jak z vlaku. Podvozek - vlastně takový normální, ani tvrdý, ani rozměklý, dá se s tím jet celkem svižně, když se jede správně, zatáčky krouží v pohodě. Má dofukování zadních tlumičů.
Motor je boží. Mám tam seriové výfuky, takže žádný randál, ale umí se i příjemně ozvat. Reakce na plyn příjemná, když je potřeba, tak zatáhne jak lokomotiva, rychlosti odstupňované akorát. Vždycky mě překvapí, že tam je ještě 6 - ta se ohlásí zeleným světýlkem na tachometru, super.
Spolujezdkyně bude mít komfortu dost, i dobrý výhled, její velké sedlo je dost vyvýšené, široké stupačky. Tam asi není co vytknout. Možná budu řešit ještě jinou sedačku, tahle je až moc oldschool.
Úložné prostory jsou pro mě nebývalý luxus, v přední kapotáži jsou dva malé, pak samozřejmě kufry. Hurá, už nebudu muset vozit lekárničku v kapse.
Spotřeba mi zatím vychází lehce nad 6 l / 100 km.
Servis jsem zatím neřešil, poruchy zatím taky ne. Ale to obojí přijde, nová motorka to není. Nicméně nijak se toho neděsím, co mám zkušenost se Sportsterem, tak díly jsou dražší, ale běžný servis asi jako jinde. A za tu legraci to určitě stojí.

alesvagner
alesvagner napsal 22.04.23 v 07:23

Díky, díky.

Pupinskyj
Pupinskyj napsal 21.04.23 v 21:05 10b.

To je krasavica

callowsick
callowsick napsal 21.04.23 v 14:30 10b.

Krásná

alesvagner
alesvagner napsal 19.04.23 v 06:16

Díky všem za komenty, těším se, až něco najedu.

Guga
Guga napsal 18.04.23 v 20:35 10b.

Pěkný koráb