Jawa RVM Scrambler 500 (2022)

Vlastník limbus
Vloženo 21.7.2023
Aktualizováno 26.7.2023

Univerzální stroj na denní dojížděni i pro zábavu.

Motorka koupena od MotoTrend

Royal Enfield Interceptor: Cena,cena servisu,

První dojmy - Motorka mi sedla do ruky už když jsem si jí byl omrknout v showroomu.Překvapila mě zvukem (vlasnil jsem kdysi CB 500) a tahem od spoda.První jízda byla zmrzlá 22. únor není vysněný den pro první jízdu,ale 100km jsme zvládli levou zadní jen jsem nemohl sundat přimrzlé nohy ze stupaček.

Motorku bych doporučil pro - Pro genderově vyváženě jedince bez odporu k Číně a Jawě

Doplňky na motorce - Nosič a to prosím přes dealera od Jawy za pouhých 3750,-kč a moc nesedí

Jak jen začít?Život je změna nebo změna je život a proto mi nakráčel do cesty můj nový společník Frogy No nakráčel je silné slovo a nový už taky moc není.Spíš mírně mnou ojetý (né doslovně) Máme najeto 2000 km tak už je čas něco o něm napsat (nestydět se) a pomoct jiným při výběru zda ano či ne.První co si člověk musí uvědomit je že vstupuje do vod neznámých a ovlivněných tím pro mnoho lidí dráždivým a sprostým slovem ČÍNA.Tak to máme první a tu větší překážku za sebou.Ta druhá a fatálnější je jak si k...a Jawa může dovolit prodávat něco co nevyrobila ještě ke všemu s tak debilním a dlouhým názvem.Tak ta druhá mě vlastně taky neštve.A co tu máme dál?No ještě vlastně vydrží to?Budou díly?Nevím.Já vidím povedený desing s drobnýma mouchama jakož mají i jiné značky z tajemného místa Itálie no a Japonci taky občas šlápnou vedle,ale o tom se samozřejmě nemluví Takže k věci.Prošel jsem videa,články a různé jiné rozumy a uzrála ve mně myšlenka,že Jawu RVM Scrambler 500 nebo Colove,Mackbor či co prostě musím mít a to jsem ještě nevěděl jaký FUN FACTOR v sobě vlastně má.Jezdíme spolu když svítí Oskar,v dešti,na rozbitých cestičkách,na míň rozbitých cestičkách,na dálnici,na tajňačku a je to prostě boží.Nejhorší věc z celé cesty je,že člověk musí zaparkovat do garáže a rozloučit se.Vůbec nám nevadí,že nám na cestu svítí vrtulníček (kontrolka motoru) protože to je víc vlastnost než chyba.No a trošku nikdo v recenzi nezmínil,že sedačka je užší a bolí z ní po pár kilákách pěkně prdel takže je vlastně boží,že u mého stroje je hnědá pač když si od bolesti ukáknu nikdo nic nepozná.Pravda je ,že prdel se rozsedí (asi nemám pohodlnou prdel) a taky si člověk může stoupnou do stupaček a cítí se jak ten největší king na Dakaru než mu to v malých otáčkách zaškube a zjistí,že ten software by taky soudruzi mohli doladit.Při mé výšce 178 cm mi mašina padne jak bavlněné trenky nejlepší jakosti.Trošku mě mrzí,že na prodejce a na nás společnost Jawa háže bobky jak králíci v králíkárně a na uživatelskou příručku zřejmě v tom shonu několika let co je Scrambler na světě trošku v Jawě opoměli.Pravda je,že když objevíte nějaký problémek tak na Vás flustnou jak Lama v Zoo když si jí chcete pohladit a to by je člověk tak potěch hlavičkách hladil až by je vyhladil.Na konec Vás utěší si jen tak sednout a koukat na ty krásné křivky motorky protože ta nádrž je jako velké přednosti děvčete svažující se do útlého pasu sedla a končící nádherným malým zadečkem a to vše když doplní zapadající slunce tak už to nebudu raději rozvádět jelikož v trenkách došlo k nehodě,já měl pěknou chvilku a vy to raději nečtěte Za mě se motorka moc povedla a ty drobné neduhy jako špatně usazená nádrž (možná borci něco slavili nebo oční vada) a svítící grilované kuře (kontrolka motoru) tomu člověk rád odpustí když si projede pár zatáček a zjistí,že na pohodu v nich ujede i silnější konkurenci a Pirelli MT60 se u toho ani nezapotí.Prostě my se máme s Frogym rádí :-* a Vy si to promyslete a než (použiju opět to hnusné slovo) ČÍNU zatratíte tak si jí raději omrkněte nebo projeďte.Kdybych nevěděl kde tu motorku vyrobili tak bych si myslel,že konstruktér bydlel na Jesenicku nebo tam kde bydlel měly taky tak zas..né cesty jak u nás a ukoval tento stroj pro ně,pro mě a pro Vás i když si to v Jawě možná nezaslouží,ale přesto mě Jawa provází mým motocyklovým životem a udělala (i můj táta) ze mě motorkáře.A tak to je

limbus
limbus napsal 06.11.23 v 07:39

Děkuji a ať ti to frčí

EWING
EWING napsal 04.11.23 v 23:05 10b.

Fajnové videa. Ta kamera na zadní kolo - tlumič, jsou top. I fórky se ti povedly. Přeji hodně km, kolama dole.

ludus
ludus napsal 27.09.23 v 14:35 10b.

Dobře napsaný. Početl jsem a mám asi podobný názor

limbus
limbus napsal 18.09.23 v 08:08

Díky pánové a ať to frčí i vám

nexus
nexus napsal 17.09.23 v 09:59 10b.

Dobře se to četlo. Diky