KTM 1190 Adventure R (2016)

Vlastník Mates008
Vloženo 4.10.2023
Aktualizováno 30.5.2024

Chtěl jsem změnu oproti čtyřválcovým japoncům, chtěl jsem něco pohodlného, výkonného a něco co zvládne nějaký lehčí terén.

KTM 1090 Adventure R: Malý výběr s nízkým nájezdem, nakonec jsem našel super nabídku na 1190, která se nedala odmítnout.
Honda CRF1000L Africa Twin: Určitě super motorka, ale tak nějak mě nezaujala jako KTM, navíc mě lákalo vyzkoušet poprvé něco jiného než Japonce.
Triumph Tiger 800 XC: Nějak mi nesedl vzhled motorky.

První dojmy - Všechno super, fakt, nekecám, vše mě na motorce zaujalo. Byla to láska na první svezení. Ohromila mě velikost. Všude jsem četl, že je veliká/vysoká, ale nečekal jsem, že až takhle. Ze začátku jsem si to musel hlídat, ale teď už je mi to absolutně přirozené. Nebylo co řešit, motorku jsem projel a zaplatil. Navíc to je poslední rok výroby, tedy 2016 a při koupi neměla motorka najeto ani 14 tis. Servis i km jsem měl doložený z Libereckého Univoku a navíc je na motorce poměrně štědrá výbava.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv nad 180, ideálně nad 185 cm

Doplňky na motorce - Vyšší plexi, větší rám, al kryt motoru, al topcase, brašny, jednotka pro vypínání abs/kontroly trakce/pro paměť nastavených režimů, držák na mobil.

Na tuhle motorku babu nenamotáš, za to si asi najdeš na benzinkách spoustu kamarádů, chlapi po ní koukají fakt hodně :D Strašně mě na ní baví posez, jsi vysoko, máš perfektní rozhled. Vypadá nemotorně,,ale jakmile se rozjedeš, je perfektně ovladatelná a mrštná. Podvozek nekompromisní za všech okolností, teda alespoň podle mě. Motor je kapitola sama pro sebe, miluju jak zatahuje, ty vibrace, ten zvuk. Už když to nastartuješ (nemám laďák), tak každý pozná, že se nejedná o úplnou tuctovku a že je to alespoň trošku něco extra...ten zvuk nejde z výfuku, ale od motoru.

Mám na ní najeto cca 2500 km a hned jsem se sní sžil. Na silnici jsme kamarádi a v terénu se teprve seznamujeme, no nebo spíš já se učím.