Husqvarna Norden 901 Expedition (2023)

Vlastník retro.v
Vloženo 25.10.2023
Aktualizováno 25.10.2023

Big Husky, super specifikace a parťák na dálky.

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

První dojmy - Přesedlal jsem z moto Guzzi v85TT. Chtěl jsem si zachovat kategorii cenduro, první Norden se mi líbil, ale něco mi na něm nesedelo. Jenže pak přišla verze Expedition, a mě spadla brada. Při výčtu specifikace a vybavení mi spadla brada. Jakmile jsem na to sed, tak super. Hned jsem se zorientoval, hned jsem věděl kde co je a jak se ovládá. Zatím tovární nastavení a naprosto vyhovuje. První jízda skvělá, výkon, posez, komfort, to všechno na jedničku.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro cestovatele a lidi co to myslí vážně a nechtěj bramboru. Hele tahle sekačka se povedla

Doplňky na motorce - Jediné co dává trochu smysl jsou horní padáky a mě se moc nelíbila kulatá zrcátka.

Expeditiona jsem si vybral jelikož se mi líbil a byla to super nabídka na trhu. Se všemi těmi komponenty a vybavením, naprosto skvělé. Mě osobně se i ta modrá líbí víc než základní černá.
Motorka je tak akorát mohutná a těžká dle očekávání. Samozřejmě je nutné počítat s vyšším těžištěm, ale není to nic hrozného.

Byl jsem naprosto pozitivně překvapen, jak ten štítek odvádí turbulence a jak izoluje od vzduchu. Sice jsem ještě nepochopil na co je ta díra uprostřed, ale fajnový.

Podvozek nemůžu hodnotit nějak komplexně, ale má plný nastavení a já určitě nedojdu na jeho maxima. Rejd není buhvijakej, spíš dostačující. Zato přehlednost cockpitu je příkladná a baví mě.

Ten motor je super, mám rád dvouválce a tyhle dva hrníčky za sebou kouzlí pěknej projev hezky od spodku. Ale upřímně jde to furt furt furt až do 8t/m. A k tomu ten quickshiftrrr, boží. Funguje náhodu a dolů a moc pěkně se s tím jezdí.

Co překvapí nebo vyloženě nesedí:
- motor dost hřeje na holeně a v létě to bude hodně vadit
- ta konektivita s chytrými zařízeními není špatná, ale k dokonalosti ji toho dost chybí. Mě třeba vyloženě štve, že pokaždé když vytáhnu klíček zmizí mi rychlá volba na ovládání audia. Snad bude nějaká firmware verze brzy vychytávat tuhle blbost
- výstražné blinkry, respektive funkci zapnout všechny najednou tu nenajdete. Ale prý ji má model 2024, tak možná opět bude nějaká update do software.

Rozhodně a každopádně tohle je Husky co bude hodně cestovat a hodně mě to bude bavit a to i mimo asfalt, tam má totiž super schopnosti. A já se musím naučit je správně a dobře využít.

Verze Expedition zahrnuje nosič brašně, Husqvarna brašny, centrální stojan, vyhřívání řidítek, sedla řidiče, vyšší Plexi, několik palivových map resp jízdních režimů včetně jednoho který si lze plně nastavit a spoustu dalšího.

Šolimu
Šolimu napsal 14.12.23 v 08:55 10b.

Gratulace veliká. Tak to bude ta druhá, kterou prodali V Racetoolu

hansdorf
hansdorf napsal 01.11.23 v 09:18 9b.

Velmi obsáhlé recenze z expedicí na stroji najdete zde :

zoller
zoller napsal 29.10.23 v 20:20 10b.

Nádherná a praktická, ať ti slouží !!

Brukev
Brukev napsal 27.10.23 v 08:50 10b.

Zajímavý stroj a pěkný popis … ten otvor v plexi je tam prave pro to aby to nedělalo ty blby vibrace co děla většina cendur řekl bych

Ofrouďák
Ofrouďák napsal 25.10.23 v 20:05 10b.

Super volba, taky se mi to líbí a uvažuji nad tím. Tak ať to jezdí ???