Jawa RVM 500 (2023)

Vlastník cernymira
Vloženo 23.11.2023
Aktualizováno 24.11.2023

Štíhlá, lehká, líbivá, dobře vybavená motorka.

BMW F 650 GS: Na bazarech nebyla ta správná

První dojmy - Při mé výšce 178 cm dobře padala do ruky, lehká a dobře ovladatelná, příznivá výška sedla, takže v pohodě dosáhnu na zem celými chodidly.

Doplňky na motorce - Brašny do padáků
Držák mobilu

Vybíral jsem původně BMV f 650 gs s motorem twin, objem 800. Po obhlídce několika kusů jsem konstatoval, že nechci stroj, byť se solidním výkonem, dobře naleštěný a prodejcem vychválený, ale s nejistou historií. Jawa RVM 500 adventure byla tedy jasnou volbou v poměru cena, výkon, výbava a jasný původ, jelikož jsem ji kupoval novou.
Výkon motoru mi vyhovuje. Dřív jsem jezdil též pětistovku o stejném výkonu a byl jsem spokojený.
Výbava motorky za ty peníze super. Postupně jsem doplnil do padáků brašny na drobnosti a přídavnou brašnu k hornímu kufru. Vše ze silné batohoviny v nepromokavé úpravě. Držák mobilu/navigace jsem použil že staré motorky od značky RAM. S touto značkou jsem spokojený. Chystám se dokoupit přídavná světla, možná vyhřívané gripy a box na nářadí.
Co se týče jízdy... zatím spokojenost. Spotřeba mezi 3,5 a 4 litry podle stylu jízdy, zatížení atd. Dálnice jde přes 4 litry ale v pohodě drží dálničních 130. Terén jsem zatím nezkoušel, jen polní cestu. Tam je RVM úplně v pohodě.
A teď negativa... manuál? Pár okopírovaných černo bílých listů formátu A3. To samé servisní záznamy. No a nějaké utahovací momenty třeba na kola atd. ...nic takového. Asi se předpokládá, že se vším se jede do servisu. Na tom by Jawa měla zapracovat.

Targus
Targus napsal 25.11.23 v 20:00

hruso25

Nevím, kdys Daciu kupoval, ale starší ročníky jsou poměrně blbuvzdorné, protože jednoduché. Ono stačí podívat se na inzerci, kolik starších Rumunů se prodává a za jaké ceny.
Já jsem svůj holobyt kombi koupil za 80, o šest let později mi pán na chodníku před barákem nabízel 110.
Neprodal jsem, protože není důvod.

Targus
Targus napsal 25.11.23 v 19:54 10b.

Ten zoban by šel dolů!!

A lehká motorka má u mne váhu DO 100 kg.
Ano, vím, že jsem pako.

Hodně šťastných kilometrů.

callowsick
callowsick napsal 24.11.23 v 22:05 10b.

Johny_R
Johny_R napsal 24.11.23 v 13:43 10b.

Ahoj kolego a přeji hodně radosti na cestách i necestách.
Věřím že budeš spokojen a kdyby ses chtěl vrhnout do vlastního servisování, mám servisní manuál, takže momenty nejsou problém.

Pupi04
Pupi04 napsal 24.11.23 v 08:48 10b.

Stejné rozhodnutí
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu